המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

האם צריך תואר שני במנהל עסקים בשביל ניהול עסקים?

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> האם צריך תואר שני במנהל עסקים בשביל ניהול עסקים?

גברים ונשים רבים שיש להם תואר ראשון, שוקלים להשלים תואר שני במנהל עסקים. השיקול המרכזי של רובם הוא האם התואר משתלם, האם נרוויח יותר כסף במידה ונשלים תואר שני במנהל עסקים?

שיקול שני שיכול להיות למועמדים וגם למעסיקים הוא, האם לתפקיד ניהולי חובה להעסיק בוגרי תואר שניבמנהל עסקים? האם רק אנשים שיש להם תארים ניהוליים מתקדמים כשירים לתפקידי ניהול, במיוחד כאשר מדובר בתפקידי ניהול בכירים?

השיקול השלישי הוא עבור העצמאים, בעלי עסקים פרטיים. הם רוצים שהעסק שבבעלותם ובניהולם יצליח ושוקלים אף הם ללמוד תואר שני במנהל עסקים כדי שהתכנים אותם ילמדו יעזרו להם לקדם את העסק שלהם.

במאמר זה נתייחס לשלושת השיקולים ונעזור לכם להחליט האם כדאי לכם לעשות תואר שני במנהל עסקים.

האם התואר השני משתלם: האם תרוויחו משכורות גבוהות יותר והאם יהיו לכם אפשרויות קידום רבות יותר?

נתחיל מהשורה התחתונה, תואר שני מהווה יתרון משמעותי בריאיונות עבודה וגם בדיונים על השכר, אבל הוא לא הגורם היחידי או אפילו החשוב ביותר.

רוב המעסיקים בישראל דיווחו כי הגורם החשוב ביותר בבחירת עובדים הוא הניסיון התעסוקתי שלהם. ככל שהניסיון התעסוקתי של המועמד תואם את סביבת העבודה, את הצרכים של הארגון והתרבות הארגונית במקום כך יהיה לו סיכוי גדול יותר להתקבל למשרה. תואר שני במנהל עסקים יכול להוות יתרון משמעותי, אבל הוא פחות חשוב מניסיון.

לתואר שני במנהל עסקים יכולה לשהיות השפעה רבה על שכרכם. יש מקומות עבודה, בעיקר במגזר הציבורי, שלהשכלה יש השפעה ישירה על המשכורת. כלומר, עם השלמת התואר השני, תקבלו העלאה אוטומטית וקבועה לשכר החודשי. לרוב מדובר בתוספת של 500 – 1,500 ₪ למשכורת החודשית, אבל כאמור זה תלוי בארגון.

כאשר אתם מנהלים משא ומתן בנושא שכר לפני התחלת תפקיד חדש או במידה ואתם מבקשים העלאה לשכרכם במקום העבודה הנוכחי, לתואר שני במנהל עסקים יכולה להיות השפעה חיובית לטובתכם. אתם תתפסו כמועמדים איכותיים יותר, ותוכלו לבקש משכורת גבוהה יותר.

האם תואר שני במנהל עסקים הוא חובה כדי למלא תפקיד ניהולי בהצלחה?

למנהל או מנהלת טובים דרוש הרבה יותר מתואר שני במנהל עסקים. תפקיד ניהולי לרוב דורש מגוון רחב של תכונות ויכולות בהן יחסי אנוש טובים, תכנון אסטרטגי, תכנון תקציב, יכולת שיתופי פעולה לרוחב הארגון ועוד. התכנים הנלמדים בתואר שני במנהל עסקים יכולים לתרום במידה חשובה מאוד למנהלים ולמנהלות בארגונים שונים, נזכיר כמה מהם: ניהול מו"מ, תכנון אסטרטגי, תמחור, מיצוב, ביצוע מחקר מתחרים, הנעת עובדים וכתיבת דו"חות כספיים. לכל הנושאים הללו ולרבים אחרים יכולה להיות השפעה רבה על תפקודו של המנהל שכן במהלך הלימודים הוא ילמד מידע תיאורטי וגם ישתתף בסדנאות ובקורסים מעשיים שנועדו לחדד את יכולות הניהול שלו.

עם זאת, בתפקידי ניהול יש חשיבות רבה לאופי של המנהל, לשינויים בשוק שבו מתחרה הארגון, להתאמתו לתרבות הארגונית, ולגורמים נוספים שהם לאו דווקא תלויי השכלה. ההשכלה והניסיון במהלך לימודי תואר שני במנהל עסקים יכולים לעזור למנהלים בגיבוש אסטרטגיות ודרכי התמודדות עם האתגרים העומדים מולם, אך מלבד הידע שלו, הניסיון והאופי של המנהל כמו גם מידת התאמתו לארגון הם אלה שיקבעו את מידת הצלחתו בתפקיד.

בעלי עסקים פרטיים – האם צריך תואר שני במנהל עסקים בשביל ניהול עסקים?

בעלי עסקים רבים התחילו את דרכם ללא השכלה פורמלית בתחום של ניהול עסקים. ברוב המקרים מדובר באנשים שלמדו ועסקו במקצוע מסוים ובשלב מסוים החליטו לצאת לדרך עצמאית. דוגמאות אפשריות הן של מכונאי רכב שפותח מוסך בבעלותו ובניהולו או במתרגם שפותח חברה לשירותי תרגום ועריכה. במקרים האלה בעלי העסקים הפרטיים הסתמכו על כישוריהם כל אחד בתחומו כדי לפתוח עסק חדש. לרוב, הם עושים זאת ללא רקע בניהול עסקים כשהם לומדים דברים רבים "על הדרך".

במקרים אחרים, בעלי העסקים הם חלק מעסק משפחתי שבשלב מסוים עובר לניהולם. במקרים רבים מדובר בעסקים קטנים כמו מסעדות או חנויות בבעלות המשפחה שלאורך השנים ניהול העסק עובר בין בני המשפחה.

כשמדובר בבעלי עסקים קטנים שמנהלים את עסקיהם בעצמם, ואין להם ידע תיאורטי, הם יוכלו להפיק המון מלימודי תואר שני במנהל עסקים. במהלך הלימודים הם יוכלו ללמוד רעיונות חדשים ודרכי פעולה חדשות לניהול העסק שלהם בתחומים שונים: שיווק, חשבונאות, ניהול עובדים, בידול מהמתחרים ועוד.

באופן כללי, האנשים שיכולים להפיק את המיטב מתואר שני במנהל עסקים הם אנשים שיש להם ניסיון בעבודה ובניהול. כך, הדברים שהם ילמדו יקבלו משמעות מתוך הבנה יותר מעמיקה של עולם העסקים והדרכים ליישום מה שהם למדו, ולימודיהם יתרמו להם הרבה יותר.

לימודי תואר שני במנהל עסקים במרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה

במרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה יש תכנית תואר שני במנהל עסקים MBA, עם התמחויות בתחומים הבאים:

  • התמחות בשיווק דיגיטלי
  • התמחות במימון ובנקאות
  • התמחות במשאבי אנוש
  • התמחות בניהול בינלאומי
  • מסלול רב תחומי

הלימודים במרכז ללימודים אקדמיים אור יהודה משלבים בין לימודי עיוניים, התנסות מעשית וכן תכניות מנטורינג. המטרה היא לתת ללומדים את כל הכלים שיאפשרו להם להתמחות בתחום עיסוקם כיום ואת הכלים להמשיך בקריירה שלהם הלאה.

למידע נוסף אודות תואר שני במנהל עסקים במרכז ללימודים אקדמיים אור יהודהלחצו על הקישור.

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ