המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

באילו מקצועות כדאי להמשיך לתואר שני?

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> באילו מקצועות כדאי להמשיך לתואר שני?

בעבר, תואר ראשון נחשב להישג ולדבר שעצם השלמתו העידה רבות על המועמד. כיום, תואר שני נחשב למצרך כמעט בסיסי בעולם העסקי, בעולם האקדמי ובכלל בשוק העבודה. מלבד מקצועות מסוימים, כגון חלק מהמקצועות החופשיים ומקצועות אחרים בתחום ההנדסה, קשה באמת לעסוק, לעבוד ולהתפתח ברמת הקריירה במה שלמדתם, אם לא השלמתם תואר שני. תואר שני במנהל עסקים ותואר שני בפסיכולוגיה הם דוגמאות לתארים שבלעדיהם קשה באמת לעבוד בתחום הנלמד בתואר הראשון, במידה ונלמד אותו התחום.  

מעבר לעצם היכולת לעבוד בתחום הנלמד, מדובר כמובן גם בקידום משמעותי לקריירה. תואר שני טומן בחובו שיפור מקצועי וכמובן גם שיפור בשכר ובתנאים. מעבר לכך, ללא תואר שני עם תזה, אין אפשרות להמשיך לקריירה אקדמית ולעסוק במחקר באקדמיה, להיות מרצה, ואין אפשרות להמשיך ללימודים מתקדמים יותר, כגון לימודי דוקטורט. מכללת מל"א מציעה בין היתר תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בפסיכולוגיה ותואר שני בחינוך.

תואר שאני כאמצעי לבידול

כאמור, שוק העבודה מלא באנשים בעלי תואר ראשון. אם הם למדו הנדסת מחשבים, מדעי המחשב, עריכת דין או רפואה – התואר הראשון כנראה שיספיק להם, כל עוד הם יסתפקו בכך. תארים רבים אחרים, שהם מעט יותר תיאורטיים ועיוניים מאשר פרקטיים ומקצועיים, או שיש יותר היצע של אנשים שמשלימים אותם מאשר עצם הביקוש אליהם בשוק העבודה, בדרך כלל לא מספיקים למציאת עבודה מספקת, ומומלץ מאוד להמשיך ללימודי תואר שני.

צוואר הבקבוק המדובר לגבי היצע וביקוש הוא משמעותי. הנקודה היא שמועמד שמעוניין לקדם את הקריירה שלו, צריך ליצור לעצמו בידול. דרך טובה ליצור בידול משאר המתמודדים על המשרות המבוקשות היא להמשיך ללימודי תואר שני. תואר שני נותן ידע מעמיק ומתקדם, לעיתים כולל תזה שהיא עבודת מחקר רצינית, ובכך המועמד יכול להציג את עצמו באופן שונה מאשר מגישי קורות החיים האחרים. זאת דרך מצוינת לבדל את עצמך ולהרשים את המעסיק הפוטנציאלי.

 

בחירת תואר שני

 

תואר שני כאמצעי לקריירה אקדמית

קיימים לא מעט אנשים המעוניינים לעסוק במחקר או בלימוד במוסד אקדמי. על מנת לעשות זאת, כמובן שאין אפשרות להסתפק רק בתואר הראשון, ויש צורך להמשיך לתואר שני והלאה. אדם המעוניין להיות מרצה או לעבוד באופן קבוע באקדמיה על תקן של איש מחקר, חייב להיות בעל תואר שני לכל הפחות. אדם המעוניין להמשיך ללימודי תואר שלישי – לימודי דוקטורט – לרוב לא יוכל לעשות זאת, מלבד מקרים חריגים ובודדים מאוד, מבלי להשלים תואר שני.

תואר שני כאמצעי לקידום בקריירה

הבידול שעליו דיברנו שמועמד מקנה לעצמו על ידי השלמה של תואר שני – הלא הוא "מוסמך אוניברסיטה" – יכול לעזור לו לא רק למצוא עבודה, אלא גם כזאת שתחשב לעבודה נחשקת, או לעזור לו להתקדם לתפקיד בכיר בחברה שבה הוא כבר עובד. תואר שני מקפיץ את השכר באופן אוטומטי, רק מעצם השלמתו, ויכול לעזור למועמד להתקבל לתפקידים ניהוליים או לתפקידים בכירים אחרים. פעמים רבות, ובעיקר כשמדובר בחברות גדולות, קשה מאוד להתקדם בסולם המשרות מבלי להשלים תואר שני. תואר ראשון פשוט לא מספיק יותר. עובדים בעלי תואר ראשון בלבד פעמים רבות מוצאים את עצמם נתקלים בתקרת זכוכית שמונעת מהם להשיג את הקידום המיוחל.

שיפור מקצועי ומעבר למשרות נחשקות יותר, ובפרט משרות ניהוליות, מביא איתו כמובן גם שיפור גדול בתנאים ושיפור מתבקש בשכר. קוראים לזה להתקדם בחיים, ותואר שני מהווה מקפצה נאה בדרך להתקדמות הזאת.

כיצד נבחר מה ללמוד לתואר שני? – מציאת סיפוק

אחרי שהבנו מהי החשיבות של התואר ומה ניתן להשיג ממנו, הגיע הזמן לחשוב ולבחור מהו התואר השני שמתאים לנו ללמוד. קודם כל, מיותר לציין שלכל אדם יש סולם ערכים שונה, דברים שונים שמניעים אותו והעדפות אקדמיות ומקצועיות שונות. אנחנו תמיד נציע לבנאדם לעסוק במה שמעניין אותו או במה שיכול להביא לו סיפוק אישי ומקצועי עמוק. אנשים רבים מוצאים שהם משיגים סיפוק מלימוד של אחרים ומעבודה במקצועות שמשפיעים על אנשים אחרים, ועל ידי כך אכן מקבלים סיפוק בעצמם.

מקצועות שכאלה הם בין היתר מקצועות הנוגעים לניהול, לעסקים, לטיפול ולחינוך. תואר שני במנהל עסקים עוזר לאנשים להשפיע על עסקים קטנים, על חברות בינוניות ועל תאגידי ענק. היכולת להכתיב, לנהל ולהשפיע על גורם כל כך גדול, שכולל כל כך הרבה הון אנושי – היא אדירה, והצלחה בתחום העסקי ובתחום הניהולי ללא ספק מביאה סיפוק עצום לכל אחד. מדובר גם בתחום מאתגר ולא קל, ועצם העמידה בקשיים והתגברות על מכשולים רבים מביאה סיפוק בעצמה, ועוזרת לאדם להתפתח בעצמו. גם הפיתוח האישי הוא אלמנט חשוב שיש לשים עליו דגש, ועבודה ניהולית בהחלט גורמת גם לפיתוח אישי, שאותו ניתן להביא לידי ביטוי על מנת להשפיע ולפתח אנשים אחרים.

תואר שני בפסיכולוגיה גם הוא מציב אתגרים רבים ועבודה כפסיכולוג בארגון או באופן פרטי מביאה עימה סיפוק רב, עניין רב ויכולת להשפיע באופן משמעותי מאוד על אנשים רבים.

תואר שני בחינוך, תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני בניהול מערכות חינוך, ולמעשה כל תואר הקשור לחינוך – על אחת כמה וכמה משפיע על אינספור אנשים וקבוצות. זאת אחת מהדרכים הטובות והמוסריות ביותר להשפיע על אנשים אחרים ולשנות את חייהם. להיות בעמדת מפתח בארגון חינוכי כזה או אחר יכול לחולל שינוי אדיר באנשים שנמצאים בשלבים שבהם ניתן להשפיע עליהם, כשהם עדיין צעירים, וזאת דרך מעולה לחולל שינוי לא רק בהם, אלא גם בחברה כולה.

 

בחירת תואר שני

כיצד נבחר מה ללמוד לתואר שני? – שיפור מקצועי, קידום בקריירה וקידום בשכר

שיפור מקצועי וקידום בקריירה מתרחשים בכל מקרה כאשר משלימים תואר שני. אם חשובה לכם האפשרות למקסם את התנאים הללו, ישנם תארים שמתאימים יותר להשגת תנאים אופטימאליים כעובדים במשק. באופן פרטני, תואר שני במנהל עסקים הוא תואר שיכול לפתח דלתות רבות בעבור האדם המחזיק בו, ודרכו ניתן להשתלב בכלכלה, במסחר, בשיווק ואף בפוליטיקה.

ניהול באופן כללי וניהול עסקים באופן ספציפי נוגעים בנושאים קריטיים הקשורים לאדם ולמה שמניע אותו, ותעשיות רבות ותחומים רבים נעזרים בשירותיהם של אנשים שסיימו תואר שני במנהל עסקים. השיפור המקצועי, הקידום בקריירה והקידום בשכר שבאים עם תואר שכזה יכולים להיות גדולים במיוחד, ובכפוף כמובן ליכולות של מי שסיים אותו ולמוטיבציה שלו להתקדם.

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ