המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

תואר במדעי ההתנהגות – מה זה בעצם אומר?

דף הבית >> תואר ראשון >> תואר ראשון בחינוך >> תואר במדעי ההתנהגות – מה זה בעצם אומר?

לימודי מדעי ההתנהגות הם למעשה לימודים המתעמקים בנורמות והתנהגויות אנושיות, ובכלל בחיים בסביבה האנושית. אפשר היה לקרוא לו באותה מידה גם – "תואר בבני האדם" או "תואר במדעי האדם". כל אחד מאיתנו עוסק לעיתים בניתוח נפשו של אדם אחר או בניתוח של הדפוסים והאישיות שלו עצמו, על מנת להבין מה מניע אותנו כבני אדם ומה עומד מאחורי דפוסי הפעולה שלנו. תואר במדעי ההתנהגות מקנה בראש ובראשונה ידע תיאורטי רחב שמאפשר לבוגריו לקבל פרספקטיבה חיצונית רחבה, שמעניקה את האפשרות להשקיף מבחוץ על הנעשה בנפש האדם, על יחסי הגומלין שבין האדם לחברה ועל יחסי הגומלין שבין תרבויות. במהלך הלימודים נחשף הסטודנט לאסכולות שונות בחקר נפש האדם וחקר התרבות האנושית ועל הדרכים הרבות ליישומן.

 

לאילו אנשים מתאים תואר במדעי ההתנהגות?

 

הלימודים מתאימים לכל מי שמגלה עניין בנפש האדם, על כל רבדיה השונים. לכל מי שמתעניין בדפוסי התנהגות אנושיים, במה שמניע אותנו כבני אדם, במודע ובתת-מודע. לאנשים שאוהבים אנשים וסקרנים לגבי אנשים. יש לציין שהתואר אינו מקנה התמחות מקצועית ספציפית ומשאיר את ההתמחות ורכישת המקצוע לתואר השני, אך הוא מעניק ידע כללי ובסיס תיאורטי רחב שנחוץ לכל מי שיעסוק לאחר השלמתו בפסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, קרימינולוגיה, כלכלה, משאבי אנוש, יעוץ ארגוני ועוד.

 

ממסדרונות הפקולטה למדעי ההתנהגות ועד לדלתות עולם העבודה

 

התואר מאפשר לתלמידיו לסייר במסדרונות נפש האדם והתרבות האנושית, ולאחר סיומו פותח לבוגריו דלתות רבות במשק. כמעט לכל עסק, חברה, ארגון או מוסד יש שימוש או צורך באנשים בעלי ידע והכשרה בתחומים של מדעי הרוח או מדעי ההתנהגות. אין ספק שמדובר בתואר עשיר וחובק-עולם, פשוט בגלל האופי הכל-כך אנושי שלו. בני אדם הם אלו שמפעילים ומניעים את אותם חברות וארגונים ופיצוח סודות הנפש ומה שמניע אותם הוא כמובן בעל ערך עליון וחשיבות שלא תסולא בפז.

 

תואר במדעי ההתנהגות - מה לומדים בכל שנה?

 

התואר הוא תואר תלת-שנתי. בשנה הראשונה, כמו בתארים רבים אחרים, מתחילים בלימודים רוחביים ונחשפים למגוון רחב מאוד של תחומי ידע במדעי הרוח ומדעי ההתנהגות. על מנת לספוג תשתית ידע בסיסית ואפשרות לקבל טעימה מנושאים מגוונים, הסטודנט משלים קורסי מבוא שונים. חלק מהקורסים כוללים מבואות בפסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, שיטות מחקר, סטטיסטיקה, משאבי אנוש, פסיכולוגיה ארגונית, קרימינולוגיה, מדעי החברה ועוד.

 

בשנה השנייה הלימודים הם בעלי אופי עמוק ומעמיק יותר. הסטודנט יכול לבחור להעמיק את הידע וההתנסות שלו בשטח בתחומים שמעניינים אותו יותר, על פי ה-"טעימות" שקיבל במהלך השנה הראשונה. בשנה השלישית הסטודנטים עוסקים בסמינר שמביא לידי ביטוי את הידע והניסיון האקדמי שצברו במהלך השנתיים הראשונות וכן בהרחבת הידע בתחומי בחירה שונים.

 

מדעי ההתנהגות - שילוב של סקרנות, תיאוריה ופרקטיקה

 

תואר במדעי ההתנהגות הוא תואר מרתק ומגוון, שעוסק גם בתיאוריה וגם בפרקטיקה. הוא תואר גם של דקדקנות ובחינה מיקרוסקופית וגם של התהליכים הרחבים שבמקרו האנושי-תרבותי. הוא מתכתב ללא הרף עם תחומי דעת ואשכולות אקדמיים רבים אחרים בשל המהות שלו – הוא בוחן וחי אנשים. אותם אנשים שעובדים בארגונים, שמנהלים עסקים, שמנהיגים אנשים אחרים, שהוגים רעיונות, שעושים מעשים חיוביים ומעשים שליליים וחיים את החיים שלהם.

 

בדיוק מסיבה זאת, כבר לאחר התואר הראשון ניתן למצוא עבודה במקומות עבודה רבים מספור במשק בתפקידים בעלי אופי ניהולי, ארגוני, הדרכתי, הכשרתי ולאחר סיום התואר השני, גם תפקידים בעלי אופי טיפולי. במוסדות וארגונים רבים בארץ נמצאים בתפקידי מפתח אנשים אשר השלימו תואר במדעי ההתנהגות ויש להם זיקה לפסיכולוגיה, תרבות, חברה ובני אדם.

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ