המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

למה ללמוד מנהל מערכות בריאות

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> למה ללמוד מנהל מערכות בריאות

למה ללמוד מנהל מערכות בריאות

כידוע, מערכת הבריאות בישראל חולשת על קשת רחבה של תחומים רפואיים, ועוסקים בה בעלי מקצועות מגוונים החל ברופאים, דרך שינניות ועד למומחים בסיעוד ובבריאות הנפש. ואולם, הכשרה רפואית טובה ככל שתהיה איננה מספקת את הכלים הדרושים לניהול מערכות מורכבות. יתר על כן, הענף הרפואי שונה למדי מתחומי ניהול אחרים, כשלצד מענה לסוגיות הקשורות במשאבי אנוש, ציוד ותקציב, יש לדאוג גם למתן שירותים איכותיים העומדים בתקנות מחמירות. מעבר לכך, מערכת הבריאות אינה קופאת על שמריה, ובכל עת נכנסות לשימוש טכנולוגיות ומערכות חדישות יותר הדורשות ידע מתקדם. לאור סיבות אלו, קיימת דרישה ברורה למנהלים בעלי ידע ספציפי במערכות בריאות והכשרה הולמת שהתקבלה במוסד אקדמי מוכר.

התקדמות אישית ופיתוח קריירה ניהולית

מטרתם של הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים לקראת תפקידי ניהול מערכות בריאות בארגונים פרטיים וציבוריים, דבר המאפשר להם להשתלב במשרות עם תנאי שכר ותעסוקה מועדפים, לצד פיתוח קריירה מאתגרת ובעלת אפשרויות קידום רבות. על כן, המסלול מתאים בעיקרון לכל אדם שהתחום הניהולי-רפואי מעניין אותו, ומבקש למצוא תעסוקה מתגמלת מבחינה אנושית ופיננסית בסביבת עבודה איכותית ודינאמית. מעבר לכך, התוכנית מיועדת גם לבעלי הכשרה קודמת בתחומים רפואיים כגון פיזיותרפיסטים, אחיות, אנשי סיעוד, עובדי מעבדה ופיזיותרפיסטים, המבקשים להתפתח לעבר אופקים חדשים, ולהתוות את דרכה של מערכת הבריאות בישראל.

תעסוקה יציבה ותנאים טובים

סיבה נוספת למה ללמוד מנהל מערכות בריאות היא הסיבה הכלכלית: שוק העבודה של ימינו מאופיין בשינויים מהירים, בחוסר ודאות וגם בתחרות גדולה על תפקידים ומשרות. על כן, אנשים רבים מכירים ביתרונות שמספק מקום תעסוקה יציב, בין אם מדובר בקופות החולים, בתי חולים, בתי אבות, מוסדות שיקומיים, קליניקה פרטית ואף בחברות ביטוח המציעות ביטוחים רפואיים. יתרה מכך, השתלבות במקום המקנה מעמד של עובד מדינה, מאפשרת לבוגרי המסלול ליהנות מאופק תעסוקתי, תנאים בטוחים, עבודה מסודרת, שכר נאה, ביטחון אישי ומגוון הטבות וזכויות הנצברות עם השנים. יחד עם זאת, ראוי להדגיש כי כמו בכל תחום אחר הדרך מתחילה ברמות שכר שאינן מהגבוהות ביותר, ועומדות על כ- 8,000 עד 11,000 שקלים בחודש. מאידך, ידוע כי מנהלים במערכת הבריאות עומדים בראש רשימת המשתכרים בשירות הציבורי, עם משכורות של עשרות אלפי שקלים בחודש, כך שבהחלט יש למה לצפות.

עבודה שתורמת לפרט ולחברה

המקצועות הרפואיים למיניהם מתמקדים בעזרה לזולת, ואין ספק כי העוסקים בהם זוכים לתחושת סיפוק והגשמה. ואולם, לא כולם מוכנים להשקיע שנים כה רבות בלימודי רפואה מלאים, או מוצאים עניין בעיסוק הרפואי בפני עצמו. עבור אנשים אלו לימודי מנהל מערכות רפואיות מספקים מענה אידיאלי, כתחום המשלב בין ערכים של עזרה ופעילות למען אחרים, לצד אחריות גדולה ומאתגרת בתפקיד ניהולי. יתר על כן, למרות שעבודתו מתבצעת מאחורי הקלעים, תרומתו של המנהל למערך הרפואי ולנהנים משירותיו גדולה מאוד, ומשפיעה באופן ישיר על בריאותם ושביעות רצונם מהטיפול. מלבד זאת, מדובר בעבודה הדורשת חשיבה יצירתית והעמדת פתרונות הולמים למגוון רחב של מצבים, כך שאין בה שעה בלי לימוד חדש ומיצוי יכולות אישיות.

לימודים איכותיים ויוקרתיים

כאמור, תוכנית הלימוד נועדה להכשרתם של סטודנטים לתפקידי ניהול במערכת הבריאות. על כן, מטרתה המרכזית היא להעניק להם ידע מעמיק והבנה בכל הקשור להתמודדות עם מערכת מורכבת זו, לצד כלים מעשיים והכרחיים לכל מערך ניהולי באשר הוא. במהלכה נחשפים הסטודנטים לקשת רחבה של תיאוריות ומודלים עדכניים, בנוסף לדגש נרחב על התנסות מעשית בשטח באמצעות סמינרים ופרויקטים. עוד ראוי לציין, כי יש הבוחרים להמשיך גם לתארים מתקדמים במנהל מערכות בריאות או בבריאות הציבור, על מנת להעמיק עוד יותר את ידיעותיהם ולהעשיר את אוצר הכלים העדכני שעומד לרשותם.

קורסים מקיפים במגוון תחומים

יש להבין כי תפקידו של מנהל במערך הבריאות כרוך באחריות גדולה, ומכאן שעליו להחזיק בידע הולם ואיכותי הנרכש במכללה או באוניברסיטה. הלימודים נפרסים על פני 3 שנים, כאשר השנה הראשונה מהווה כעין שנת מבוא, ולאחר מכן משתתפים הסטודנטים בקורסי בחירה וחובה מעמיקם יותר. לפניכם סקירה קצרה של התכנים הנלמדים בשנים אלו, על מנת שתוכלו לקבל טעימה מהמגוון העשיר והמסקרן אליו נחשפים המשתתפים:

·      שנה ראשונה – מדובר כאמור בשנת מבוא בה נלמדים בעיקר קורסי חובה המהווים בסיס עבור כל מנהל באשר הוא. הקורסים עוסקים בין היתר במתמטיקה, יסודות החשבונאות, פסיכולוגיה בניהול, מבוא למשפט, אנגלית, מבוא למערכות מידע, התנהלות ארגונית, שיווק, יסודות המימון, כלכלה וסטטיסטיקה.

·      שנה שנייה – לצד קורסים מתקדמים יותר בחלק מהנושאים שתוארו לעיל, שנה זו מאופיינת במעבר לתחומים רלוונטיים לניהולן הספציפי של מערכות בריאות. בין היתר, הקורסים עוסקים בכלכלה, אתיקה, חוק ומשפט, תקצוב ותמחור, ביטוחים פרטיים וממשלתיים – כולם בתחומי הבריאות, וכן באפידמיולוגיה, מנהל בריאות הנפש, רווחה ומימון ציבורי.

·      שנה שלישית – הסטודנטים מעמיקים את ידיעותיהם בתחומים כדוגמת אסטרטגיה ותכנון של מרכזים רפואיים, ניהול משאבי אנוש, ניהול טכנולוגיות, מדיניות, תפעול ולוגיסטיקה – שוב בהקשר ספציפי למערכות בריאות. בנוסף לכך, בשנה זו משתתפים התלמידים בסמינרים ובפרויקטי גמר בהם מושם הדגש על התנסות מעשית ויישום הכלים התיאורטיים.

לצד האמור לעיל, יש לציין כי הקורסים עשויים להשתנות ממוסד אקדמי למשנהו. לדוגמא, כל מכללה או אוניברסיטה עשויה להעמיד לרשות הסטודנטים קורסי בחירה מגוונים, כגון תקשורת בין אישית, יחסי מטפל-מטופל, פרסום במערכת הבריאות, התנהגות צרכנים, בריאות ומגדר, ניהול קריירות ושינוי ופיתוח ארגוני.

מילה אחרונה על מצבה של מערכת הבריאות

כידוע, מערכת הבריאות בישראל מתמודדת עם עומסים רבים, בעוד הצוותים הרפואיים עושים כמיטב יכולתם להעניק מענה איכותי למטופליהם. במציאות זו עולה לאין שיעור חשיבותם של מנהלים המספקים פתרונות יצירתיים ויעילים לארגון ולמטופליו. על כן, לימודי מנהל מערכות בריאות אינם רק הדרך לרכישת מקצוע מאתגר, מספק ומתגמל, אלא גם הזדמנות ליצירת שינוי אמיתי וחשוב המתחיל בדרגים הגבוהים, ואלה הן הסיבות למה ללמוד מנהל מערכות בריאות.

 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ