המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

התמחות חינוך לגיל הרך - תואר שני בחינוך

דף הבית >> תואר שני >> תואר שני בחינוך >> התמחות חינוך לגיל הרך - תואר שני בחינוך

התמחות בחינוך לגיל הרך - תואר שני בחינוךתוכנית לימודי התואר השני בחינוך עם התמחות בחינוך לגיל הרך פונה לאנשי מקצוע העובדים במערכת החינוך לגיל הרך בישראל, או לכאלו המבקשים להשתלב בתחום: בגני ילדים, במעונות-יום ובמשפחתונים, בתכניות התערבות לילדים בסיכון, וכן במסגרות ותכניות בחינוך הבלתי פורמאלי.

תחום החינוך לגיל הרך הושפע רבות משינויים במדיניות החינוך ומשינויים חברתיים מקומיים וגלובאליים. כתוצאה מכך, אנשי המקצוע בימינו נדרשים לפתח ידע מתקדם כדי להתמודד עם אתגרים מורכבים: מניעת אלימות במסגרות לגיל הרך, התמודדות עם קשיי הסתגלות של ילדים רגישים במיוחד, ניהול מערכות יחסים עם הורים בחברה רב-תרבותית, חשיפת ילדים למדיה והשפעתו של העולם הדיגיטלי-טכנולוגי, ועוד.

מטרת תוכנית לימודי התואר השני היא להצמיח דור של אנשי מקצוע מיומנים בתחום החינוך בגיל הרך, שיוכלו להיענות לאתגרים הייחודים האלה. שני מוקדים בתכנית הלימודים: המוקד ההתפתחותי והמוקד החינוכי.בשניהם ניתן דגש מיוחד לסוגיות רגשיות וחברתיות בחייהם של ילדים קטנים:

מטרת המוקד ההתפתחותי: לספק לסטודנטים ידע מחקרי עדכני על התפתחות רגשית-חברתית בשנים הראשונות לחיים. באמצעות מחקרים אלו יוכלו הסטודנטים להבין את השפעתן של החוויות היומיומיות שהילדים צוברים בסביבתם הקרובה: במשפחה ובקהילה, במערכת החינוך, במעגל החברים בני-הגיל, בחברה ובתרבות בה הם גדלים.

מטרת המוקד החינוכי: להקנות לסטודנטים את הידע והמיומנויות המקצועיות הנדרשים לעבודה עם ילדים בגיל הרך במסגרות קבוצתיות. במוקד זה ייחשפו הסטודנטים  לסוגיות חינוכיות וחברתיות ייחודיות, כגון: עיצוב אקלים וניהול רגשות סוערים בקבוצה, ניהול מערכות יחסים בקרב המבוגרים בגן ובמעון (ניהול יחסי צוות, קשר עם הורים, יחסי הדרכה ופיקוח), היבטים ייחודיים של אתיקה מקצועית בגיל הרך ועקרונות התמודדות עם דילמות אתיות. תוכנית הלימודים מעניקה דגש מיוחד למציאות הישראלית, בהשוואה למציאות העולמית, כמו למשל:  מדיניות בגיל הרך בישראל וכיצד היא משפיעה על חיי היום יום בגן ובמעון; היבטים ייחודיים בעבודה עם משפחות "מיוחדות", ועוד.

בוגרי התוכנית יוכלו להשתלב במערכות החינוך הפורמליות והלא-פורמליות בתחום החינוך, וכן בתכניות התערבות לילדים בגיל הרך.

חושבים שאתם מתאימים ללימודי תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך לגיל הרך?

*שם ההתמחות יצוין בגיליון הציונים בלבד.

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ