המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

התמחות בחינוך סביבתי - תואר שני בחינוך

דף הבית >> תואר שני >> תואר שני בחינוך >> התמחות בחינוך סביבתי - תואר שני בחינוך

תואר שני  התמחות בחינוך סביבתי	נושא איכות הסביבה הפך להיות אחד ממוקדי השיח, בפעילות והמחקר המרכזיים של המאה ה-21. ביסודו עומדת ההכרה שהפעילות הכלכלית-חברתית והפוליטית של האדם הביאה לתוצאות-לוואי (Externalities)בעלות השלכות כלכליות וחברתיות משמעותיות, אשר איש לא חזה מראש, ושהחברה מתקשה להתמודד איתן. אחת הסיבות לקושי זה היא העובדה שנושא איכות הסביבה וכן חינוך סביבתי "חותך" דיסציפלינות מסורתיות. הבנתו והפתרונות בו מחייבים אינטרדיסציפלינריות, כלומר, יצירת שפה משותפת בתווך שבין תחומי שיח ומחקר שהתמסדו כל אחד בתחומו ומתקשים לדבר אחד עם השני.

סיבה אחרת היא שהנושא הסביבתי ובעיות הקשורות לאיכות הסביבה לא "לוקחים בחשבון" גבולות פוליטיים: הן גבולות מוניציפאליים בתוך המדינה והן גבולות מדיניים בין מדינות. כתוצאה מכך חלק גדול מבעיות הסביבה קשה ואף לא ניתן לפתור במסגרת הגופים הפוליטיים הקיימים. כך גם באשר למהות הנושאים הקשורים לאיכות הסביבה– הם אינם מתחשבים בחלוקה המקובלת לדיסציפלינות מדעיות ותחומי שיח, והם בעת ובעונה אחת פיסיים וחברתיים-תרבותיים, פוליטיים וכלכליים. זאת ועוד, חלק נכבד מן הבעיות הסביבתיות ומן הפתרונות האפשריים קשור להתנהגות הפרטים בחברה ובקהילה ואת אלה לא ניתן לכוון באמצעות פעולה פוליטית, אלא בתהליך ארוך של חינוך סביבתי בדגש על קיימות ועל התנהגות סביבתית נכונה. למערכות החינוך הפורמאליות והלא פורמאליות יש כאן תפקיד מרכזי.

בשנים האחרונות חלה התפתחות ניכרת בהטמעת תפיסת עולם סביבתית במערכות חינוך (פורמאלי ובלתי פורמאלי), בצבא, וכן בקרב גופים ממסדיים, ציבוריים, עסקיים ובמגזר השלישי. גופים אלו מבקשים רעיונות ותהליכים סביבתיים ולשפר את האוריינות הסביבתית של החברה והקהילה. מטרת התוכנית לחינוך סביבה וקהילה הינה להקנות לקהילות חינוכיות ידע וכלים להתמודדות עם הידע האינטרדיסיפלינארי הנדרש בהבנת מערכות סביבתיות מורכבות ויחסי הגומלין ביניהן לבין החברה והקהילה.

על תוכנית לימודי תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך סביבתי

  • התמחות בחינוך סביבתי מהווה חלק ממגוון תוכניות לימודי תואר שני בחינוך ולפיכך תכני הלימוד יהיו ברובם באוריינטציה לחינוך. אולם בשל רוחב היריעה של לימודי הסביבה, כפי שהוגדר ע"י משרדי החינוך והגנת הסביבה, קיים צורך בתוספת של ידע בין-תחומי הכולל פילוסופיה, גיאוגרפיה, אקלים, כימיה, אקולוגיה והעיר.
  • תוכנית לימודי התואר השני בחינוך סביבתי בנויה כך שהיא תעניק לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי גם יחד, ותאפשר להם לממש את התכנים שלמדו במערכות שבהן יפעלו לאחר לימודיהם. גם סגל התכנית נבחר ברוח זו, והמרצים הם בעלי ידע ומומחיות תיאורטיים-אקדמיים וניסיון מעשי עשיר בתחום הסביבה, הקהילה, העיר וכמובן החינוך היישומי.
 

חושבים שאתם מתאימים ללימודי תואר שני בחינוך בהתמחות חינוך סביבתי?

*שם ההתמחות יצוין בגיליון הציונים בלבד.

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

הודעת עדכון והזמנה לכנס סטודנטים

 

סטודנטים, מרצים ועובדים נכבדים,

נבקש לעדכן אתכם כי בעלי התפקיד שפועלים לפי צו של בית המשפט מקדמים את ההליך עליו הורה בית המשפט של איתור מוסד אקדמי שיקלוט את הסטודנטים, המרצים והעובדים של המכללה.

בעלי התפקיד קיבלו בעניין זה פניות ממוסדות רבים ומכובדים, עובדה שמלמדת על איכותה של המכללה, המרצים בה והלומדים בה. בכוונת בעלי התפקיד להביא מהלך זה לגיבוש והשלמה כבר בשבוע הבא.

בינתיים גם פועלים בעלי התפקיד לשמר את פעילות המכללה כדי למנוע נזק לסטודנטים, כך שמבחני הסמסטר מתקיימים כסדרם.

נבקש להביא את הדברים בפני הסטודנטים גם באופן בלתי אמצעי במפגש שנערוך מחר בשעה 19:30 שיתקיים ברחבת הקמפוס.

 

ד"ר שלמה נס     עו"ד רענן קליר

 

בעלי התפקיד