המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

התמחות בחינוך חברה ותרבות - תואר שני בחינוך

דף הבית >> תואר שני >> תואר שני בחינוך >> התמחות בחינוך חברה ותרבות - תואר שני בחינוך

תואר שני בחינוך - התמחות בחינוך חברה ותרבותתכניה של תואר שני בחינוך עם התמחות בחינוך חברה ותרבות מוכוונים לאפשר הפנמה של ערכי האזרחות הדמוקרטית מצד אחד, ויישום של היכולות המנהיגותיות והארגוניות מצד שני. לשם כך, חיוני שהאדם הלומד יוכל לברר עם עצמו את מערכת הערכים שלו בחברה שיש בה שפע מצד אחד, ופערים גדולים מצד שני, יוכל להתמודד עם סוגיות מורכבות של זהות בחברה שיש בה מורשת משותפת בצד רב תרבותיות וקבוצות מגוונות ושונות; וידע לטפח תחושת שייכות בין האדם לבין קהילתו, מדינתו, מורשתו, המרחב האזרחי המשותף לכל הקבוצות בחברה, ומורשת הערכים האוניברסאליים. מכאן, שסוגיות של צדק חברתי, מבנה החברה בישראל, רשתות חברתיות ותפקידן החברתי, סוגיות קהילתיות ודילמות על תפקיד הפרט בקהילה, - כל אלה מהווים חלק מהתכנית.

מספרן של המשרות שעניינן אחריות חברתית וקשרים עם הקהילה הולך וגדל בשנים האחרונות, וזאת לנוכח ההתפתחות הניכרת בתפיסה הקהילתית והאזרחית של מוסדות הציבור ושל הארגונים החינוכיים והקהילתיים בצורותיהם השונות. התכנית מאפשרת השתלבות והתקדמות בתפקידי חינוך וחברה, ובהם מנהלי בתי ספר וארגוני חינוך וחברה, פורמאליים ולא פורמאליים, רכזי חינוך חברתי בבתי הספר ובחינוך החוץ בית ספרי, בעלי תפקידים בתחום הקהילתי-חברתי במרכזים קהילתיים, במגזר הציבורי וברשויות המקומיות, מנהלי יחידות נוער, רכזי סל תרבות, רכזים חברתיים בפנימיות, רכזי פרויקטים ותפקידים ניהוליים בעמותות ובארגונים לשינוי חברתי ולהתנדבות, ואף השתלבות בארגונים מן המגזר העסקי שרואים באחריות החברתית ובקשר עם הקהילה מטרה אסטרטגית.

על תוכנית תואר שני בחינוך חברה ותרבות

  • ההתמחות בחינוך, חברה ותרבות, בתואר שני בחינוך (MA) במרכז ללימודים אקדמיים שואפת לפתח מנהיגות חינוכית, קהילתית ואזרחית שתנהיג את הדורות הבאים למימוש החזון של חברה פעילה, הוגנת ודמוקרטית.
  • ייחודה של התכנית הוא בשילוב בין תכנים אקדמיים לבין ידע יישומי שנותן מענה לצורך הדחוף במנהיגים אזרחיים, קהילתיים וחינוכיים בעלי ראיה חברתית מקיפה, ובעלי יכולת להתוות דרך ברוח התפיסות החדשניות במחקר ובשדה. תכניה היישומיים באים מן השטח, ותכניה האקדמיים נובעים מתוך הדיסציפלינות של חינוך וחברה: היא כוללת ידע מתחומי החינוך, המנהיגות, היזמות והניהול, מצד אחד, בצד ידע והתמחות בתחום החברתי-קהילתי, מצד שני. ידע זה כולל לימוד של צדק חברתי, הקשר בין חברה לכלכלה, מדיניות חינוך ותרבות, זכויות אדם, רב תרבותיות, ועוד.
  • כך, תכנית הלימודים הדו-שנתית לתואר שני מעניקה למשתתפיה נדבך משמעותי של ידע תיאורטי ובו בזמן מציידת אותם בארגז כלים מעשישיאפשר להם לממש את התכנים שלמדו במערכות שבהן יפעלו לאחר לימודיהם. 

מעוניינים להרשם לתואר שני בחינוך בהתמחות חברה ותרבות?

*שם ההתמחות יצוין בגיליון הציונים בלבד.

 

לחזרה לעמוד תואר שני בחינוך

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ