המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

קורסים בניהול סיכונים - תואר שני במנהל עסקים

ניהול סיכונים הפך לאחד מתחומי הניהול החשובים והמבוקשים ביותר בעולם הפיננסי בשנים האחרונות. ההתקדמות המואצת של הטכנולוגיה לצד הגלובליזציה הגבירו מאוד את קצב התממשותם של אירועי סיכון, את אי הוודאות ואת רמת הסיכונים הפיננסיים והתפעוליים עמן מתמודדות החברות. הביטוי החריף לכך היה המשבר הפיננסי שהעולם חווה ב-2008 שהיה רב מערכתי וחריג בעצמתו ובהיקפו. מאז ועד היום מנסות מדינות שונות ותאגידים פיננסיים ואחרים להתאושש מהמשבר.

כל המוסדות בשוק עושים היום מאמצים רבים להתמודד עם עולם חדש ועתיר הרגולציה שרובה פרי הפקת לקחים ממשברים שונים ומקריסת מערכות שלימות. בישראל, ב-3 השנים האחרונות, גדל הביקוש במערכת הפיננסית למומחי ניהול סיכונים ובקרה במאות אחוזים ואף יותר. ההאצה בהתפתחות תחום ניהול הסיכונים נובעת מרגולציה רבה המאפיינת את הארץ והעולם בשנים האחרונות.

הרגולטורים דורשים מכל התאגידים למנות מנהלי סיכונים ומנהלי ציות בכירים ולקיים תהליכי קבלת החלטות מובנים אשר יעגנו שליטה, בקרה וגידור של הסיכונים בתאגידים. לרגולטורים חשוב להבטיח שהעיסוק של הפירמות בניהול הסיכונים יהיה עיסוק מרכזי וחשוב. מטרת המיקוד בניהול סיכונים היא לתת לסטודנטים, המנהלים לעתיד, את הכלים המיוחדים שהתפתחו בשנים האחרונות ובהם השימוש במודלים ותהליכי קבלת החלטות, אשר יאפשרו להם להתמודד היטב עם שלל הסיכונים ולגדר את רובם.

תוכנית הלימודים מאפשרת לסטודנטים ללמוד ולהתמחות בניהול סיכונים באופן אינטגרטיבי תוך שהיא משלבת בצורה מיטבית בין הכלים התיאורטיים האקדמיים לבין הפרקטיקה בעולם העסקי כפי שמקובל כיום ובסטנדרט הגבוה ביותר. התוכנית תתן דגש על פיתוח יכולת טיפול בסיכונים ב- 4 מימדים קריטיים, המאפשרים ניהול איכותי של סיכונים בכל פירמה: זיהוי כלל הסיכונים האירגוניים. הערכה וכימות של הסיכונים. ניטור סיכונים ובקרה. ניהול הסיכונים על בסיס שוטף כולל חשיפה וגידור.

תפקיד מנהל סיכונים

תחום ניהול הסיכונים מתפתח כיום בעיקר בתחומים הפיננסיים (בנקאות, ביטוח, חברות בשוק ההון). התפקיד של ניהול סיכונים נועד לוודא שהסיכונים הטבועים בפעילות של הארגון מובנים במלואם וכן לספק פיקוח בלתי תלוי על אופן ניהולם. על מנהל הסיכונים מוטלת האחריות: זיהוי סיכונים קיימים ומתהווים. קביעת מגבלות לסיכון. קביעת מנגנוני בקרה לניהול הסיכונים ואיתור חולשות בבקרה. ניטור היקף הסיכון בפועל אל מול המגבלות שנקבעו. במסגרת זו, מנהל הסיכונים צריך להיות מעורב באופן אקטיבי, כבר מהשלבים המוקדמים של: תכנון האסטרטגיה של הארגון. קביעת מדיניות ופרקטיקות לניהול סיכונים. זיהוי וניתוח סיכונים בפעילויות קיימות וחדשות. מי שילמד את תת ההתמחות יכול להשתלב במגוון תפקידים כמו: מפתחי מודלים להערכת סיכונים. כלכלנים העוסקים בתיקוף מודלים להערכת סיכונים. בקרי סיכונים. אנאליסטים לניתוח סיכונים. עובדי ביקורת פנים.

קורסי התמחות במימון חובה

השקעות. ניהול פיננסי. אופציות וחוזים עתידיים. מימון בינלאומי.

קורסים בניהול סיכונים 

ניהול סיכונים בבנקאות- התלמידים בקורס ילמדו את נבכיה של הבנקאות, והסיכונים עמם היא מתמודדת- סיכוני אשראי ואחרים. 

ניהול סיכונים בביטוח ומוסדות פיננסיים אחרים- התלמידים בקורס ילמדו את המודלים השונים המשמשים למדידה הערכה וגידור של סיכוני שוק ואחרים המאפיינים את חברות הביטוח והמוסדות הפיננסיים. 

ניהול סיכונים כולל- הלכה למעשה- התלמידים בקורס ילמדו איך מנהלים באופן מיטבי ויעיל את שלל הסיכונים בתאגיד. באמצעות הכלים שילמדו, ינתחו המשתתפים תהליכי ניהול סיכונים בתאגידים שונים. 

 

חזרה לעמוד תואר שני במנהל עסקים - התמחות במימון ובנקאות במרכז ללימודים אקדמיים

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ