המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימודי פסיכולוגיה קלינית

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> לימודי פסיכולוגיה קלינית

הפסיכולוגיה הקלינית היא כנראה הפסיכולוגיה המוכרת ביותר בשמה בפי העם כ"טיפול פסיכולוגי"; העוסקים בענף הזה של תחום הפסיכולוגיה עובדים בעצם כמטפלים העוסקים במגוון רחב של בעיות נפשיות שלא דורשות התערבות תרופתית, ואף בבעיות הדורשות את ההתערבות התרופתית – בטיפול משולב עם טיפול של פסיכיאטר. הפסיכולוג הוא לא רופא, אך הוא אדם שמתוך הכשרתו מסוגל להתמודד עם קשיים ועם אתגרים אשר נובעים מכשלים נפשיים, חברתיים, רגשיים ואף ביולוגיים – בשילובים שונים – ולסייע לאנשים הסובלים מהם.

לימודי פסיכולוגיה קלינית מכוונים לתחום אשר נועד לתת מענה לאנשים עם בעיות כגון אלה, כשהטיפול הוא בעל אופי תהליכי מאוד ונעשה בבסיסו, באמצעות שיחות בין המטופל והמטפל. בנוסף, פסיכולוג קליני יכול לערוך אבחונים. תחומי ההתמחות בענף זה בד"כ נחלקים לתת ענפים כטיפול פסיכו דינמי, טיפול משפחתי, טיפול מערכתי ולטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.

בארץ, כמו בארצותרבות אחרות, אין אפשרות לטפל בפציינטיים מיד בסיום לימודי פסיכולוגיה - תואר ראשון – והמסלול הנדרש מאלה המבקשים לעסוק בפסיכולוגיה קלינית בפועל הוא מסלול ללימודי תואר שני – לקראת תואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית – המכשירים את בוגרי התואר הראשון בתחומי הפסיכולוגיה בנסיון של טיפול בפועל ולאחריו מספר שנים נוספות של סטאז' – התמחות מעשית שהינה תחת הדרכה, במוסדות המוכרים על ידי משרד הבריאות. בסיומו של הסטאז' יש אפשרות לגשת לבחינות מומחיות – ולקבל את ההרשאה לעסוק במקצוע.

על לימודי פסיכולוגיה קלינית

מוסדות הלימוד מציעים גישות שונות במקצת של לימודי פסיכולוגיה קלינית, וכן חלקם מציעים מסלולים לימודיים עם תזה בסופם וחלקם לא מציעים – אך בכל מוסדות הלימוד בלי יוצא מן הכלל: הפרקטיקום – ההתנסות הקלינית המעשית – הינו חלק חובה ממסלול הלימודים. בנוסף, מאחר ותחום לימודי פסיכולוגיה תואר שני נועד להכשיר מטפלים בפועל, כך שיוכלו להמשיך למסלולי התמחות מעמיקים יותר ולקבל הסמכה מורשית לעסוק בתחום – הדגש בו הוא על שיטות הטיפול והגישות השונות.

נושאי לימוד

נפרט לכם במקצת על נושאי הלימוד במסלולים השונים של לימודי פסיכולוגיה קלינית: פסיכו-פרמקולוגיה, חלומות, יחסי מטופל-מטפל, טיפול משפחתי, טיפול פסיכו דינאמי, התערבות בזמן משבר, ראיון ותצפית, פסיכופתולוגיות, הפסיכולוגיה של האושר, המרחב הטיפולי, אתיקה מקצועית, פסיכותרפיה אינטגרטיבית, פסיכו דיאגנוסטיקה ועוד....

לסיכום

בוגרי התואר השני בתחום לימודי פסיכולוגיה קלינית יוכלו להמשיך את דרכם לסטאז' להתמחות במסגרת מוסדות מוכרים, וכך לצבור את ההכשרה המעשית תחת הדרכה, וגם את הניסיון בפועל – הדרושים כדי לקבל את ההרשאה המוכרת לעיסוק מקצועי כפסיכולוג קליני עצמאי. מדובר במסלול לימודים נחשק שהקבלה אליו קשה, ואף הלימודים בו אינם קלים – אך הם מרתקים, כוללים הכשרה מעשית ענפה, והכרחיים לכל אותם אלה המבקשים להיות פסיכולוגים בפועל. מיותר לציין שמסיימי התואר השני בפסיכולוגיה קלינית יוכלו גם להמשיך בתחומי המחקר הענפים בתחום ולהשתלב בהם, וכמובן להמשיך ללימודי תארים מתקדמים.

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ