המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

הסבה מקצועית להוראה

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> הסבה מקצועית להוראה

לעיתים קרובות אנשים בעלי קריירה מצליחה בתחומים שונים, כדוגמת היי-טק ומשפטים, בוחרים לבצע הסבה מקצועית להוראה. ההחלטה נובעת לרוב מרצון לממש כישורים אישיים שאינם באים לידי ביטוי בעבודה, ומתוך שאיפה לתרום באופן משמעותי לחברה הישראלית.

עלייה בביקוש למקצועות החינוך וההוראה

חרף התדמית הבעייתית לכאורה של מקצועות החינוך וההוראה, בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר האקדמאים בעלי תואר ראשון וגם שני שמעוניינים לבצע הסבה מקצועית להוראה. מגמה זו מתבטאת בעלייה של קרוב ל- 40% במספר האקדמאים הפונים ללימודי הוראה במכללות ובאוניברסיטאות השונות, מה שהוביל לעלייה מרשימה בכמות הסטודנטים במסלולים אלו.  

למה כדאי להיות מורה?

ההסבה המקצועית להוראה וחינוך מעניקה מספר יתרונות בולטים:

·         שפע של עבודה - מקצועות ההוראה והחינוך נהנים מצורך וביקוש מתמיד בקרב מוסדות חינוך השונים שברחבי הארץ, ומי שמבצע הסבה לתחום לא יתקשה למצוא עבודה מייד עם סיום לימודיו.

·         שעות עבודה נוחות, הרבה ימי חופש בחגים ובקיץ, ושנת שבתון כל 7 שנים.

·         שכר והטבות - למורת תדמית שכר נמוכה במקצוע ההוראה, באמצעות תוכניות כמו אופק חדש או עוז לתמורה אפשר בהחלט להגיע כיום למשכורות נאות בתחום. זאת, לצד מגוון תגמולים, הטבות כלכליות ותנאים סוציאליים נוספים.

·         יציבות וקביעות - שלא כמו במסגרות עבודה בשוק הפרטי, העבודה במסגרות חינוך ציבוריות מבטיחה למתמידים תעסוקה קבועה ויציבה עד גיל הפרישה לגמלאות. 

·         מקצוע מאתגר ומספק - עבודה בתחום ההוראה מעניקה עיסוק מספק ומאתגר, הדורש להתמודד מול הדור הצעיר, להכיר ולהבין את צרכיו השונים, ולמצוא את הדרך להגיע אליו ולהטמיע בו ידע, כלים וערכים חשובים לחיים.

אפשרויות תעסוקה בתחום ההוראה

חשוב להבין כי ענף ההוראה אינו עשוי מיקשה אחת, ומציע מגוון אפשרויות התמחות ועבודה. האפשרויות כוללות בין היתר הוראה בבתי הספר היסודיים, בבתי ספר תיכון, בתי ספר מקצועיים, פנימיות ומסגרות נוספות. כמו כן, ניתן לעבוד במסגרות חינוך מיוחד עם ילדים ונוער בעלי מוגבלויות, קשיי למידה או בעיות התנהגות. בנוסף לכך, ניתן להתמחות במקצוע אחד או יותר כמו אנגלית, חינוך או ספרות.

 

קורס מקצועי במחשבים - למי זה מתאים? >>

בחזרה לרשימת המאמרים >>

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ