המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

טרנד הסבה לחינוך - מתי כדאי?

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> טרנד הסבה לחינוך - מתי כדאי?

בשנים האחרונות ניכרת בארץ מגמה של עזיבת משרות מקצועיות, וביצוע הסבה לתחומי החינוך וההוראה. במרבית המקרים הסיבות לשינוי משמעותי זה קשורות ברצון לשנות סגנון חיים וכיוון בקריירה, לכדי תחום יותר מספק התורם לסביבה ולחברה. יחד עם זאת, מדובר בצעד שאינו פשוט ומובן מאיליו, המורכב משורה של שיקולים ודילמות שנועדו לבדוק אם הסבה זו אכן נכונה וכדאית.

הכדאיות הכלכלית שבהסבה לחינוך

אם אתם מרוויחים שכר מינימום או קרוב אליו, הסבה ללימודי חינוך בהחלט יכולה לשפר את משכורתכם בטווח הקצר והארוך. תחום זה יספק לכם שכר הגון שישתפר לאורך השנים, לצד שורה ארוכה של הטבות כלכליות שונות. מאידך, חשוב לזכור שהשיקול הכלכלי אינו מהווה סיבה מספקת על מנת לפנות לתחום החינוך. מעבר לכך, למי שמחפש להרוויח הרבה כסף עדיף לבחור במסלולי הסבה יותר מכניסים, כמו בתחום שוק ההון ומנהל עסקים.

הסבה לחינוך בגלל הנוחות

אנשי משפחה רבים מבינים בשלב מסוים בחייהם כי בניית קריירה רווחית ומצליחה באה על חשבון חייהם האישיים. לעיתים קרובות, בבדיקת מאזן רווח והפסד, רבים הם הבוחרים לעזוב את מסלול חייהם הנוכחי לטובת תחום עיסוק יותר רגוע ופחות תובעני. העדפה זו מובילה אותם אל הסבה לחינוך והוראה, מאחר שתחומים אלו מאופיינים בימי עבודה קצרים יחסית, הרבה חופשות שתואמות לחופשות הילדים, וגם שנת שבתון בכל 7 שנים. יחד עם זאת, חשוב להבין כי למרות תנאי העבודה הטובים שקיימים בתחום החינוך, עדיין מדובר במקצוע הדורש השקעה מרובה גם מחוץ לשעות הלימוד. ההשקעה נחוצה בין היתר עבור הכנת מערכי שיעור, בדיקת עבודות ומבחנים בבית, שיחות ומפגשים עם הורים, וכן ישיבות מורים ופרויקטים בית ספריים שונים.

סיפוק אישי ומניעים אידיאולוגיים

אחת הסיבות היותר נכונות לבצע הסבה לחינוך היא הרצון להשפיע על עיצוב פני דור העתיד. שאיפה  זו בהחלט עשויה לבוא לידי ביטוי במערכות החינוך השונות, ומתוך כך להעניק מקצוע מספק וממלא. המקצוע מאפשר להטמיע ערכים בדור הצעיר, וגם ללמוד לא מעט מבחינה אישית על יכולות הסובלנות, ההכלה, ההקשבה והנתינה.

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ