המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

מהם לימודים במלגה?

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> מהם לימודים במלגה?

אם אתם עומדים בפני הרשמה ללימודים אקדמיים, כדאי שתדעו דבר או שניים על לימודים במלגה. לעיתים קרובות, מועמדים ונרשמים ללימודים אינם לוקחים בחשבון את ההיבט הכלכלי, או שאינם מבינים את האתגרים לעומקם. למעשה, בתור סטודנטים יהיה עליכם לכלכל את עצמכם על כל הנובע מכך, החל בתשלום דירה, דרך חשבונות שוטפים ועד לנסיעות, בילויים וקניות. הוסיפו על כך את תשלום שכר הלימוד למוסד האקדמי, ותגיעו לסכומים בלתי מבוטלים. יש לציין כי מרבית הסטודנטים בישראל נעזרים בהוריהם לצרכי מימון, בין אם בתמיכה כספית ישירה או במגורים בבית, אך גם במקרים אלו יש להתמודד עם מציאות כלכלית לא פשוטה. בנוסף, עבור סטודנטים המגיעים ממעמד סוציו אקונומי נמוך, אפשרות זו איננה פתוחה. בדיוק בנקודה זו נכנסות מלגות הלימודים לתמונה.

מה ומי עומדים מאחורי מלגות לימודים

הרציונל שמאחורי לימודים במלגה מושתת ראשית אל המצב המתואר לעיל, של סטודנטים הכורעים תחת הנטל הכלכלי, בעודם נדרשים לעמוד במטלות אקדמיות התובעות זמן רב והשקעה. מהצד השני עומדת ההבנה, כי הכלכלה, החברה והתרבות במדינת ישראל תלויות באנשים שרכשו השכלה מתקדמת, ומתוך כך יכולים להשתלב בשוק העבודה ולעודד את צמיחת והתפתחות האומה. על מנת לקדם את ההשכלה האקדמית בישראל, מתגייסים גופים רבים ושונים לתמיכה כלכלית בסטודנטים. על הגופים הללו נמנים תחילה המוסדות האקדמיים עצמם, מכללות ואוניברסיטאות כאחד, המציעים לסטודנטים מלגות מטעמם. בנוסף לכך, קיימות מלגות המסופקות על ידי משרדי הממשלה השונים, כגון משרד החינוך והכלכלה, וישנם גם לא מעט גופים ציבוריים המעלים תרומה, כדוגמת רשויות מקומיות ועיריות. על כל אלו מצטרפים גופים פרטיים וציבוריים קטנים יותר, ביניהם חברות מסחריות, מפעל הפיס, וקרנות ועמותות המעוניינות לקדם אוכלוסיות מסוימות, שירותים קהילתיים ותחומי לימוד ספציפיים.

מידע על מלגות

אם הרעיון של לימודים במלגה נשמע לכם טוב, הרי שברשת האינטרנט תוכלו למצוא ידע רב על אלפי מלגות קיימות בישראל. באתרים של מוסדות הלימוד עצמם או באתרי מלגות ייעודיים תוכלו לקרוא על התנאים לקבלת המלגה, אופן הרישום ומילוי הטפסים, תאריכי הרישום הרלוונטיים, סכומי הכסף ודרישות נוספות. חשוב להבין כי תנאי הקבלה והסכומים משתנים ממלגה למלגה, ולעיתים קרובות גם קיימת הגבלה על קבלה של מספר מלגות במקביל. למעשה, לא תוכלו ליהנות מכמות גדולה של מלגות, וסביר להניח שתזכו לקבל מלגה אחת או שתיים. יחד עם זאת, עדיין מדובר בתרומה משמעותית ביותר של אלפי שקלים בשנה, ואף למעלה מכך. 

 

מאמרים שיעניינו אותך:

 

 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

הודעת עדכון והזמנה לכנס סטודנטים

 

סטודנטים, מרצים ועובדים נכבדים,

נבקש לעדכן אתכם כי בעלי התפקיד שפועלים לפי צו של בית המשפט מקדמים את ההליך עליו הורה בית המשפט של איתור מוסד אקדמי שיקלוט את הסטודנטים, המרצים והעובדים של המכללה.

בעלי התפקיד קיבלו בעניין זה פניות ממוסדות רבים ומכובדים, עובדה שמלמדת על איכותה של המכללה, המרצים בה והלומדים בה. בכוונת בעלי התפקיד להביא מהלך זה לגיבוש והשלמה כבר בשבוע הבא.

בינתיים גם פועלים בעלי התפקיד לשמר את פעילות המכללה כדי למנוע נזק לסטודנטים, כך שמבחני הסמסטר מתקיימים כסדרם.

נבקש להביא את הדברים בפני הסטודנטים גם באופן בלתי אמצעי במפגש שנערוך מחר בשעה 19:30 שיתקיים ברחבת הקמפוס.

 

ד"ר שלמה נס     עו"ד רענן קליר

 

בעלי התפקיד