המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימודי תואר כללי – ליהנות ולהחכים

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> לימודי תואר כללי – ליהנות ולהחכים

כל האוניברסיטאות בישראל וגם לא מעט מכללות מציעות מסלול המכונה תואר כללי, וידוע גם בכינויים B.A  כללי או לימודים רב-תחומיים. מדובר במסלולים המתפרסים על פני מגוון רחב מאוד של נושאים, החל במשפט וכלכלה, דרך תקשורת ופסיכולוגיה, ועד לספרות ואומנות כללית. אפשרות זו קוסמת לסטודנטים רבים המעוניינים לא רק לרכוש השכלה ממוקדת במקצוע מסוים, אלא גם להרחיב את אופקיהם ולהעשיר את ידיעותיהם.

מידע כללי על תואר כללי

ראשית, הקבלה אל לימודי תואר כללי פתוחה בדרך כלל בפני כל הסטודנטים, מאחר שתנאי הקבלה מקלים יחסית ואינם כרוכים בציון פסיכומטרי או בגרויות גבוהים במיוחד. מי שמתעתד להירשם לחוג יוכל לבחור מתוך מגוון רחב של נושאים בהתאם לתחומי העניין שלו ומסגרת התוכנית הנהוגה במוסד האקדמי, ולהתאים את המערכת לשעות וימי הלימוד שלו בחוג העיקרי. על מנת לסיים את התואר יש לעמוד בכל המטלות האקדמיות, הכוללות נוכחת באחוז מסוים של שיעורים בכל קורס, מטלות בית וכן מבחנים או עבודות מסכמות. בתום 3 שנים יקבל הסטודנט תעודת מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, של B.Aכללי.

דברים שחשוב לדעת על תואר כללי

לפני שנרשמים אל לימודי תואר כללי יש כמה עניינים שכדאי לתת עליהם את הדעת, והנושא הראשון קשור לתעסוקה והשתלבות בשוק העבודה. אמנם לימודי B.Aכללי מספקים תואר אקדמי מוכר, המהווה דרישה בסיסית במקומות תעסוקה רבים, אך הלכה למעשה אין התואר מכשיר את בוגריו לעסוק במקצוע מסוים. נהפוך הוא – מדובר בבחירה מצוינת לכל אדם סקרן אשר תחומי העניין שלו חורגים מלימודי החוג הראשי, ורוצה לרכוש השכלה מתקדמת גם בנושאים אחרים. כלומר, לימודי תואר כללי אינם מתמקדים אלא מתפרסים על פני קשת רחבה של תחומי לימוד. על כן, התואר עצמו אינו מקדם מועמדים המעוניינים להשתלב במשרות הדורשות השכלה ספציפית, החל בעבודה סוציאלית ועד לעריכת דין. דבר נוסף שחשוב לדעת על הלימודים, הוא שמעבר לנושא התעסוקתי מדובר בבחירה שתשפיע רבות על הסטודנט ואופן חשיבתו. פעמים רבות מגיעים סטודנטים לאקדמיה ולאחר 3 שנים יוצאים עם ידע ממוקד בחוג או שניים עיקריים, מבלי שנחשפו לידע אקדמי נוסף. מאידך, לימודי תואר כללי מעשירים את האדם ומרחיבים את אופקיו, ואף מניחים את הבסיס החשוב להמשך התעמקות בתחומי העניין באופן עצמאי.  

 

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ