המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

אפשרויות לימודי תואר ראשון למבוגרים

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> אפשרויות לימודי תואר ראשון למבוגרים

השפעותיהן של הגלובליזציה וההתפתחויות הטכנולוגיות החדשות הפכו את שוק העבודה של ימינו לדינאמי מאוד ומשתנה תדיר. מגמה זו מתבטאת בין היתר בכך שאנשים רבים משנים ומחליפים את תחום עיסוקם, בין אם בשל רצון להתקדם, למצות את יכולותיהם האישיות, להרוויח יותר כסף, או  להחליף למקצוע מבוקש המספק מגוון גדול אפשרויות המתאימות לאורח החיים המשתנה. כפועל יוצא מכך, באקדמיות רואים יותר ויותר אנשים שפונים אל לימודי תואר ראשון למבוגרים, המצויים בגילאי ה- 30 עד 40 ואף מבוגרים יותר.

הקלות בתנאי הקבלה ללימודים

חשוב לדעת כי לימודי תואר ראשון למבוגרים מאופיינים בהקלות משמעותיות מבחינת תנאי הקבלה. זאת במטרה לעודד אנשים מבוגרים לפנות ללימודים אקדמיים, לקדם את חייהם ולזכות בהשכלה ומקצוע מבוקשים ומכניסים. על כן, מסודות רבים מקלים בתנאי הקבלה המוצבים עבור קהל יעד זה, אשר מתבטאים בממוצע ציונים נמוך יותר, בפטור מתעודת בגרות, פטור ממבחן פסיכומטרי, או קיום מכינות ייעודיות.

מערכת לימודים גמישה למבוגרים

שלא כמו צעירים, מבוגרים רבים מוגבלים בשעות הלימוד האפשריות עקב היותם בעלי משפחה ומחויבויות שאינם יכולים להניח בצד. הצרכים הללו, לצד הגידול בביקוש עבור לימודי תואר ראשון למבוגרים, הובילו רבים מבין המוסדות לשנות את גישתם ולהציע לקהל יעד זה מסלולי לימוד מתאימים. מדובר במסלולי לימוד המציעים לימודי ערב בשעות גמישות בבוקר, אחר הצהריים או בבקרי שישי. כמו כן, חלק מהמוסדות מציעים פריסה רחבה יותר של הלימודים, בין אם על ידי הוספת סמסטר בקיץ או הארכת משך שנות התואר. גמישות זו מאפשרת למבוגרים הפונים ללימודי תואר ראשון לשלב עבודה וחיי משפחה ביחד עם לימודים, וכך לשמר את אורח ורמת החיים בהם הורגלו.

חזרה לספסל הלימודים

חשוב להבין כי למרות ההקלות, הגמישות והעזרה הנוספת שמוסדות אקדמיים מעניקים לסטודנטים מבוגרים, עדיין מדובר בצעד משמעותי ומאתגר במיוחד. כעת יהיה צורך להתרגל ולהסתגל מחדש למעמד של תלמיד, על כל החובות הנגזרות ממעמד זה. כמו כן, נדרשות מוטיבציה גבוהה ונכונות לגייס כוחות לקראת חיים עמוסים, תכני לימוד קשים ומאתגרים, ושאר מכשולים העלולים לצוץ במהלך שנות הלימוד. לכן, ההחלטה על חזרה לספל הלימודים צריכה להילקח באופן מושכל, תוך הבנת הקשיים הטכניים, התעסוקתיים והמשפחתיים הכרוכים בה, לצד היתרונות הטמונים בצעד זה לטווח הארוך.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ