המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

קבלת ייעוץ בבחירת לימודים

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> קבלת ייעוץ בבחירת לימודים

לעיתים קרובות, הבחירה במסלול לימודים מבוצעת לאור שיקולים שאינם מדויקים או נכונים. לדוגמא, הבחירה יכולה להתבסס על לחץ חברתי או משפחתי, או על העדפת מקצועות רק בגלל יוקרתם. יש מי  שבוחרים מסלול לימודים בשל תפיסה לא נכונה של יכולותיהם ורצונותיהם, אחרים בגלל תנאי קבלה מקלים, ונוספים בשל השאיפה להיות כמו כולם ולהתחיל כבר ללמוד גם אם לא בדיוק מה שרוצים. בחירות שמבוצעות מסיבות אלו ודומות מסתיימות לא אחת בלימודים שאינם מעניינים את הסטודנט, ובמקרה הפחות טוב בנטישת המסלול או באי עבודה בתחום הנלמד. לכן, לאנשים המתעניינים בלימודים אקדמיים מומלץ לפנות תחילה לקבלת ייעוץ.

ייעוץ להכרת עצמכם ויכולותיכם

ייעוץ בבחירת לימודים מאפשר לכם ראשית להבין ולזהות באופן אובייקטיבי ונכון את יכולותיכם, את תחומי העניין שלכם ושאיפותיכם. מדובר בתהליך מקצועי המורכב מבחינות, ראיונות ותשאולים לבדיקת מבנה האישיות, המאפשר לזהות כישורים, כישרונות ונטיות אמיתיות של אדם. הגורם השני אותו בוחן יועץ לימודים הינו היכולות של כל אחד מבחינת השקעה בלימודים, ותחומי לימוד וידע בהם הנבדק מצטיין.

כלים בהם משתמשים יועצי לימודים

למעשה, ייעוץ בבחירת לימודים מורכב מקשת רחבה של שיטות וגישות, וכל יועץ מחזיק בסל כלים ייחודי. האמצעים כוללים בין היתר ראיונות אישיים, מילוי שאלונים ומבחנים, ראיונות פסיכולוגיים, ניתוח אינטליגנציה שכלית ורגשית, וניתוחים גרפולוגיים. מעבר לכך, יועצי לימודים נדרשים גם להכיר היטב את מסלולי הלימוד השונים המוצעים על ידי מוסדות להשכלה גבוהה בארץ, על תוכניות הלימודים העדכניות ותנאי הקבלה. כמו כן, הם נדרשים להכיר היטב את מאפייני השוק ומשמעותו של כל מקצוע מבחינת טיב העבודה ותנאיה. בנוסף, יש באמתחתם מידע אודות מידת הביקוש של כל תחום, אפשרויות השכר ומסלול הקריירה הריאלי שניתן לפתח.

היכן ניתן לקבל ייעוץ לימודים

קבלת ייעוץ בבחירת לימודים מוצעת על ידי מספר גורמים:

  • יועצי לימודים שעובדים במכללות ואוניברסיטאות המחזיקות במחלקה מיוחדת למטרה זו.
  •  מרכזי ייעוץ והכוונה המספקים את שירותיהם המקצועיים עבור אנשים שמתעניינים בלימודים, מציאת עבודה ותחומים נוספים.
  • יועצים פרטיים שעובדים באופן עצמאי.
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ