המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

בחירת מסלול לימודים אחרי צבא

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> בחירת מסלול לימודים אחרי צבא

בעשור השני של שנות האלפיים מהווה הידע נכס עיקרי להתקדמות בחיים, ולכן מרבית מסיימי השירות הצבאי פונים בימינו ללימודי תואר ראשון. הלימודים מעניקים הכשרה מקצועית ומספקים קרש קפיצה למשרות מעניינות ומתגמלות, בהן ניתן להתפתח ולהתקדם עם השנים. יחד עם זאת,  יותר מ- 50% מבין המשתחררים מהצבא אינם יודעים מה הם רוצים ללמוד. לסוגיה זו מומלץ להקדיש את הזמן והאמצעים הנאותים, על מנת למצוא תשובה נכונה בהתאם לאופיו, צרכיו ושאיפותיו של האדם.

להתאזר בסבלנות

צעירים רבים אחרי צבא כבר חסרי סבלנות ורוצים להתחיל ללמוד, גם אם עדיין אינם יודעים מה מעניין אותם. לא אחת, צעירים אלו מוצאים את עצמם באמצע התואר בתוך מסגרת לימודים שלא מעניינת או מתאימה להם. לכן, בחירת מסלול לימודים אחרי צבא חשוב לבצע בסבלנות, ולעיתים עדיף אפילו לחכות שנה נוספת. במהלך תקופה זו תוכלו לברר ולהבין מהו תחום הלימודים שמעניין אתכם ומתאים עבורכם.

הכרת האופציות הקיימות

מי שניגשים אל לימודים אחרי צבא מוצאים את עצמם ניצבים מול קשת רחבה של אפשרויות, חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות. לכן, השלב הראשון הוא להכיר את כל האופציות שפתוחות בפניכם על משמעותן, משך הלימודים ותכניהם, ואפשרויות התעסוקה שהתואר מספק. כך תקבלו הזדמנות להכיר תחומי לימוד חדשים שלא ידעתם עליהם, וייתכן מאוד שתפורים למידותיכם. מנגד, תוכלו להבין את משמעותם האמיתית של מסלולים המצטיירים לכאורה כנכונים עבורכם, אך לאחר היכרות מעמיקה מתברר שאינם כאלו. לדוגמא, מי שחולם להיות פסיכולוג יוכל להבין עליו ללמוד לא רק לתואר ראשון אלא גם לשני, במסלול ארוך הכולל התמחות מעשית בשכר נמוך.

לבחור על דרך השלילה

אם אינכם יודעים מה אתם רוצים ללמוד תוכלו להתחיל על דרך השלילה, כלומר לסנן ולפסול תחומים שבטוח אינם מתאימים לכם. סינון זה יתבסס על היכרות עם תחומי לימוד קיימים, ושלילת מסלולים שאינם עולים בקנה אחד עם נכונותכם להשקיע ותחומי העניין שלכם. בדרך כלל, עם סיום התהליך תיוותרו עם רשימה מצומצמת של מספר מסלולים בודדים.

הכרה לעומק של אפשרויות רלוונטיות

לאחר שנותרם עם מספר אופציות רלוונטיות עבור לימודים אחרי צבא יש לבחון אותן שוב, אך הפעם להעמיק יותר. זאת, תוך התייעצות עם בוגרים של חוגים אלו, ביקור ביום פתוח המסביר על החוג, ובמידת הצורך אף לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי במוסד האקדמי. בחינה זו תאפשר לכם לבחור במסלול הנכון והמתאים ביותר לרצונותיכם, יכולתכם ושאיפותיכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ