המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימודי תואר ראשון - מכללה או אוניברסיטה?

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> לימודי תואר ראשון - מכללה או אוניברסיטה?

ההחלטה על לימודים אקדמיים מורכבת ממגוון סוגיות ולבטים. אחת ההתלבטויות המרכזיות נוגעת בשאלה, מה עדיף עבור לימודי תואר ראשון – מכללה או אוניברסיטה? בעיה זו עולה לאור מבחר האפשרויות הרחב שקיים בישראל, הכולל לא מעט מכללות ואוניברסיטאות שמציעות מסלולי לימוד שונים כמו מחשבים, פסיכולוגיה, משפטים או אומנות. כמו כן, ההתלבטות קשורה במאפיינים השונים של כול של סוג מוסד אקדמי ומשמעותם.

שאלה של מבחר

בישראל קיימות 8 אוניברסיטאות המרוכזות בעיקר בערים הגדולות, לעומת עשרות מכללות בכל רחבי הארץ. כולן מציעים מבחר עשיר ומגוון של מסלולי לימוד. כמו באוניברסיטה ניתן ללמוד במכללות מקיפות המציעות מספר רב של מסלולים, או לגשת למכללה המתמחה בתחום מסוים כגון מנהל עסקים או אומנות ועיצוב. ההיצע הנרחב מאפשר לבחור לכם במוסד לימוד השוכן באזור הגיאוגרפי בו אתם מתגוררים.

התאמה לתנאי הקבלה

קריטריון שני בבחינת סוגית לימודי תואר ראשון - מכללה או אוניברסיטה? הינה אפשרותו של המועמד לעמוד בתנאי הקבלה המוכתבים. חשוב לדעת כי במרבית המקרים תנאי הקבלה שמציבות המכללות פחות נוקשות ומחמירות מאלו של האוניברסיטאות. הקלות אלו באות לידי ביטוי בדרישות נמוכות יותר עבור ציון משוקלל של בחינות הבגרות והפסיכומטרי. יש לציין כי תנאי הקבלה המקלים אינם באים על חשבון רמת הלימודים במכללה, אך במכללות פרטיות שכר הלימוד יקר מאשר במכללות ציבוריות או באוניברסיטאות.

אווירת הלימודים

אוניברסיטאות הן מוסדות ענק המכילים עד עשרות אלפי סטודנטים, וכל מסלול לימוד מורכב מכמות גדולה של תלמידים. כפועל יוצא מכך, במרבית המקרים קשה למרצים לתואר ראשון להכיר באופן אישי את תלמידיהם, והאווירה יותר פורמאלית ועניינית. מנגד, מכללות מציעות קמפוסים קטנים ואינטימיים עם כיתות לימוד קטנות ויחס אישי לכל תלמיד, אך גם באוניברסיטה וגם במכללה ניתן למצוא פעילות חברתית ערה ומעניינת.

איכות הלימודים

סוגיה נוספת המעסיקה את המתלבטים לגבי לימודי תואר ראשון - מכללה או אוניברסיטה? הינה איכות הלימודים. עד לא מזמן נהוג היה לחשוב כי רמת ואיכות הלימודים גבוהה יותר באונברסיטאות. ואולם, כיום המצב שונה לחלוטין וניתן למצוא הרבה מכלות השוות ברמתן לאוניברסיטאות, ואף עולות עליהן. למעשה, בימינו תואר ממכללה אינו פחות יוקרתי ונחשב מתואר אוניברסיטאי.

 

לעמוד תואר ראשון במרכז ללימודים אקדמיים

 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ