המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

להשתלב בתחום ההייטק

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> להשתלב בתחום ההייטק
מדעי המחשב הינם תחום מבוקש ביותר באקדמיה מזה למעלה מעשור, ולמרות השינויים שמאפיינים את ענף ההייטק שומרים על רמת ביקוש גבוהה ויציבה. בשל סיבה זו- צעירים רבים מעוניינים ללמוד תחום לימודים הקשור לתחום ההייטק. לימודים אלו נערכים במכללות ואוניברסיטאות רבות ברחבי ישראל לתואר ראשון ושני, וכמו כן מהווים חלק חשוב מתחומי ומסלולי לימוד נוספים כדוגמת מנהל עסקים, הנדסת מערכות מידע וחשבונאות. הלימודים עצמם עוסקים בקשת רחבה של נושאים הקשורים למחשבים, ומתחלקים לשתי אפשריות התמחות עיקריות - תוכנה או חומרה.

התמחות במדעי המחשב

כאמור, לימודי מדעי המחשב מתחלקים למסלולי תוכנה וחומרה. לימודי התוכנה נוגעים בהכרת, כתיבת ושימוש בשפות תכנות שונות, חדשות וותיקות, ואילו מסלול החומרה משתייך ללימודי הנדסה ועוסק בכל הקשור למעגלים והמערכות הפיזיות של המחשב כמו קונן קשיח, כרטיסי זיכרון או כפתורי הפעלה.

תוכנית הלימודים

לימודי מדעי המחשב נמשכים בין שלוש לארבע שנים כתלות בתחום הלימודים הנבחר, ונוגעים בקשת רחבה של נושאים כדוגמת יישומי מחשב, מתמטיקה, מערכות מידע, שפות תכנות, ניתוח ופיתוח של אלגוריתמים. כמו כן, ניתן לגשת ללימודים במסלול דו חוגי ולשלבם עם מקצוע נושק כמו כלכלה או מתמטיקה.

אפשרויות תעסוקה

תחום המחשבים נמנה על ענפי העבודה המפותחים ביותר בארץ, וכולל עסקים רבים המעסיקים עשרות אלפי אנשים והמחפשים בכל עת אחר כוח אדם חדש בעל השכלה רלוונטית וידע עדכני. לכן, בוגרי מדעי המחשב יכולים להשתלב בארגונים וחברות במגזר הפרטי והעסקי, לרבות חברות הייטק, תעשיות עתירות ידע, מפעלי אלקטרוניקה וחברות ממשלתיות. במקומות אלו יכולים בוגרי התואר לעבוד בתחומים שונים לרבות תכנות, תמיכה טכנית, ניהול רשתות, בניית אתרים מסחריים ופיתוח מחשבים. כמו כן, תחום עיסוק זה מציע למפתחי הקריירה משכורות גבוהות המגיעות לעשרות אלפי שקלים בחודש, ואפשרויות רבות לקידום בארץ או בחו"ל.
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ