המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

התפתחות תחום החינוך המיוחד בישראל

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> התפתחות תחום החינוך המיוחד בישראל
חינוך מיוחד מהווה כיום חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך הרגילה של ישראל. בשנים האחרונות אנחנו עדים למגמה הולכת וגדלה שבמסגרתה לא רק המודעות מתגברת אלא גם היישום בפועל. ההבנה שלא כל הילדים זקוקים לאותם הצרכים גרמה לצמיחתו של תחום עשיר הנקרא חינוך מיוחד והוא מעניק מענה שונה לילדים בעלי צרכים שונים, בעל אופי ממוקד על הצרכים הללו.
 
התחום של חינוך מיוחד הוא רחב מאד והוא כולל בתוכו ילדים מיוחדים במובנים שונים.
 
חינוך מיוחד היא הדרך לשלב ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת החינוך הקונסרביטיבי וכיום אנחנו נמצאים במציאות שבה כיתות של חינוך מיוחד ניתן למצוא כמעט בכל בית ספר באשר הוא, כאשר מעבר לכך כבר מגילאי הגן ישנן כיתות של חינוך מיוחד במטרה לספק לילדים את המענה המתאים ביותר עוד מהגילאים המוקדמים ביותר.
 
כיתות של חינוך מיוחד מיועדות לילדים עם הפרעות קשב מוגברות, ילדים עם מגבלות מוטוריות, ילדים עם דיסלקטציה ועוד. כמובן שההחלטה לגבי כיתת חינוך מיוחד והצטרפותו של ילד  לכיתה כזו היא החלטה שמתקבלת על ידי כמה גורמים בשיתוף עם ההורים ולא אחת עם הילד עצמו וזאת במטרה להעניק לו את הסביבה הטובה ביותר ללימודים. בדרך כלל כיתות של חינוך מיוחד תהיינה כיתות קטנות הרבה יותר מהכיתה הרגילה, בהן הילד יזכה להנות מיחס חם ואישי יותר והמון המון תמיכה ותשומת לב.

לימודי חינוך מיוחד

למי שרוצה לעסוק באחד התחומים המתגמלים ביותר בחיים כדאי שיחשוב על לימודי חינוך מיוחד. מעבר לעובדה שמדובר על לימודים מעניינים במיוחד, הפרקטיקה עצמה היא אחת המעשירות והמעניינות ביותר שיש. זה נכון שמדובר על עבודה לא קלה, יחד עם זאת התמורה שהיא נושאת עימה היא באמת מיוחדת במינה. לימודי חינוך מיוחד אלה הם לימודים אשר מקבילים למסלול לימודי החינוך הרגיל עם דגשים על צרכים מיוחדים. משמעות הדבר היא שבמסגרת הלימודים למדים הסטודנטים קורסים מתחומים שונים תוך דגש על תחום ההתמחות הספציפי של המורה כמו גם רכישה של כלים בעבודה בכיתת חינוך מיוחד.
 
למבקשים לפנות לתחום לימודי חינוך מיוחד ישנם כמה מסלולי לימוד מתאימים הכוללים לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד לבית הספר היסודי או לימודי הוראה בבית ספר על יסודי. כמובן שכמו במסלולי לימודי חינוך הרגילים יכולים לשלב המורים לימודי התמקצעות בתחומים שונים לרבות מדעים, מתמטיקה, מקרא ותחומים נוספים. ניתן להשתלב בתחום גם במסגרת הסבת אקדמאים.
 
במסגרת הלימודים ילמדו הסטודנטים פרק זמן של שלוש שנים ובסופם יצטרכו לעבור הכשרה מעשית. ההכשרה המעשית כוללת העברת שיעורים בכיתות במשך פרק זמן המתפרש על פני כמה חודשים. ההתמחות המעשית נעשית בליווי של מדריך שנמצא לצידם של הסטודנטים לאורך כל הדרך, בוחן אותם ומעביר משוב על איכות ההוראה, על מקומות שיש בהם מקום לשיפור ומקנה כלים מעשיים להתמודד עם סוגיות שונות אשר עולות במהלך ניהול הכיתה.
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ