המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

על לימודי הדרכה הורית

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> על לימודי הדרכה הורית
לימודים גבוהים עברו שינויים רבים, בעיקר בתקופה האחרונה. תחום שבעבר לאוניברסיטאות הייתה השליטה הבלעדית בו, כיום פתוח ליותר ויותר מכוני לימוד פרטיים, מכללות, בתי ספר מכווני מקצוע וכד'. המקצועות הנלמדים במוסדות הלימוד האלה מונים מגוון רחב מאוד של תחומי לימוד ומקצועות. מלימודים מסורתיים יותר כמו תחומים הסובבים סביב מדעים מדויקים, דרך לימודים צעירים יותר הקשורים במחשבים ופיננסים, ועד לתחומים רבים ושונים, אשר חלקם כלל לא היו קיימים לפני כמה עשרות שנים.
 
בין מוסדות הלימוד והמכללות ההתמקצעות היא ערך עליון. כאשר בית ספר, או מוסד פרטי מיועד ללימוד מקצוע ספציפי, יש לו את הכלים להשקיע את מירב משאביו לטובת לימוד מקצועי ביותר של המקצוע אליו הוא מיועד. להבדיל ממוסדות גדולים כמו אוניברסיטאות – כאן אפשר למקד את מירב הפעילות לתחום ספציפי, ולהישען על ניסיון רחב היקף של בעלי מקצוע אשר יובילו את המוסד להכשיר את תלמידיו בצורה הטובה ביותר. הלימוד המקצועי מתבטא בתחומים יום יומיים – כמו למשל הדרכה הורית וייעוץ שינה.

לימודי ייעוץ משפחתי – מגוון תחומים ללימוד

תחום הייעוץ המשפחתי, הנחייה ואימון הורים מכשירים את היועצים במגוון תחומים:
 אימון הורי – ליווי צמוד של ההורים הטריים הינו תהליך לא קל ולא טריוויאלי, על המנחה להכיר את העולם הרגשי של הילד, להיות מודע לקשיים ולהבין את האופן הו הילד חווה את העולם. על פי הבנות אלה המנחה לומד ללוות ולהנחות את ההורים הצעירים בחוויה החדשה.
 
ליווי לאחר לידה – תקופה זו הינה רגישה במיוחד לכל משפחה צעירה. על מנת שהיועצים והמנחים יהוו אוטוריטה מבחינת כל הורה, המכללה מכשירה את התלמידים שלה להכיר כל בעיה קטנה וזניחה למראית עין בתקופה הראשונה שלאחר הלידה. באמצעות דרך זו המכסה לחלוטין את התחומים הרגישים, המלווה לאחר לידה יוצאת מהמכללה כאשר יש לה את הכלים להשליט רוגע וביטחון בהורים הטריים.
 
מסלולים משולבים – מתוך הבנה שההכשרה לעיתים קרובות צריכה להיות כוללת ולא ספציפית לתחום אחד, המכללות המקצועיות מציעות מגוון של תחומים המשולבים יחד. כך מתקיים שילוב בקורסים הנלמדים בין ייעוץ שינה, לליווי לאחר לידה, הדרכת הורים, התמחות ADHD ועוד. שילוב  של תחומים אלה מביא להכשרה מאוד פרטנית וכוללת של בעלי מקצוע בתחום הנחיית ההורים.
 
לסיכום, נקל להבין כי תחום הדרכת ההורים הינו תחום הולך ומתפתח וכי בשנים האחרונות עולה הביקוש לעבודה ולאנשי מקצוע מיומנים בתחום זה.
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ