המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

עבודה בחו"ל לפני לימודים אקדמיים

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> עבודה בחו"ל לפני לימודים אקדמיים
לאחר השירות הצבאי צעירים רבים תוהים האם להתחיל לחפש עבודה בארץ, לצאת לטיול ארוך אחרי צבא או להתחיל מיד בלימודים האקדמיים. לרבים מהצעירים אין את האפשרות הכלכלית לטייל בחו"ל או להתחיל מיד לימודים לתואר ראשון. רבים גם אינם בדיוק יודעים באיזה מקצוע לבחור או מה ללמוד, וזקוקים לתקופת מעבר שבה יוכלו לחשוב עם עצמם, לקחת פסק זמן ולהבין מהו הכיוון המקצועי שאליו הם שואפים. עבודה בחו"ל מאפשרת תקופת רגיעה, אפשרות לחסוך כסף ולצבור ניסיון מטיולים בעולם.

היתרונות בעבודה בחו"ל לפני הלימודים

עבודה בחו"ל לפני לימודים אקדמאיים מאפשרת צבירת ניסיון אישי ומקצועי וידע נרחב על תפישות עולם שונות, דרך חיים שאולי לא היה יוצא לנו להכיר, על תרבויות חדשות, מנהגים שונים ובעיקר על עצמנו. עבודה בחו"ל מספקת את האפשרות להבין טוב יותר מה מתאים לנו מבחינה תעסוקתית, חברתית ורגשית, מה נכון לנו ללמוד באוניברסיטה ובמה נרצה לעסוק כשנסיים את הלימודים. יותר מכל, עבודה בחו"ל עוזרת לענות על השאלה האולטימטיבית: "מה אנו רוצים להיות כשנהיה גדולים?"
 
מלבד מהפלוסים הרוחניים, אין ספק שזוהי דרך מצוינת לחסוך כסף: רוב העבודות בחו"ל הן עבודות שיווק ובעלות פוטנציאל גבוה למשכורות יפות. פלוס גדול נוסף הוא, כשגרים בחו"ל ניתן לטייל במדינה או ביבשת ביתר קלות. לדוגמא, אם גרים בברצלונה, קל, מהיר וזול בהרבה לקפוץ על רכבת או מטוס ולהגיע לפריז, ברלין, לונדון, אמסטרדם או לכל מקום אחר בעולם מאשר מהארץ וניתן לנצל את השעות החופשיות לטייל בערים גדולות ובטבע.

מי מתאים לעבוד בחו"ל?

עבודה בחו"ל ניתן למצוא באין ספור מקומות בעולם, ממיאמי עד לסינגפור. מדובר בעבודות המתאימות במיוחד לצעירים, לעיתים תכופות חסרי ניסיון מקצועי, והנתון החשוב ביותר לאלו המעוניינים לעבוד בחו"ל הוא: מוטיבציה. מוטיבציה לעבור לחו"ל לבד, ללמוד את העבודה ולתת שירות לקוחות טוב, בין אם מדובר בטיפול בילדים או בנדל"ן. עבודה בחו"ל אמנם מבטיחה משכורות גבוהות אך דורשת משמעת עצמית, רצון לקום בבוקר גם כשלא ממש מתחשק ואמביציה להמשיך גם כששלג בחוץ או שדווקא חם ונעים וכולם משתזפים ליד האגם. בזכות העבודה ניתן להכיר טוב יותר את המקומיים, את התרבות, השפה, העיר והמדינה בה גרים.

סוגי העבודות הקיימים

ישנם תחומים רבים בהם ניתן למצוא עבודה בחו"ל והם כוללים: מכירות, טיפול בילדים, מלצרות, הובלות, אבטחה ועוד. תחום המכירות הוא תחום גדול והוא כולל בתוכו עבודות כגון מכירה בקניונים בעגלות, בחנויות יוקרה, מכירת ציורי שמן, שיווק מוצרים שונים ואפילו נדל"ן – תחום תובעני אך בעל פוטנציאל עסקי אדיר. גם עבודות בטיפול בילדים מאפשרות אופציות שונות הכוללות עבודה כאופר עם לינה בבית המשפחה או כבייביסיטר לשעות היום או הערב. בתחום האבטחה ישנן עבודות במשרדים, אבטחת אישים מיוחדים ועוד.

תנאי העבודה בחו"ל

לצעירים המבקשים לעבוד בחו"ל ומוכנים להתחייב לתקופה של כמה חודשים ויותר, יינתנו בדרך כלל תנאים מעולים כגון: מגורים, רכב, כרטיס טיסה, בונוסים ועוד. בנוסף, עבודות רבות מבטיחות ימי חופש, ביטוח בריאות ושאר תנאים ובונוסים. 
 
עבודה בחו"ל מאפשרת לא רק צבירת ניסיון תעסוקתי, אך גם ניסיון חיים. היא מבטיחה לשפר את השפה, לאסוף חוויות חברתיות ומקצועיות ודרך ללמידה עצמית של פעם בחיים. לצעירים היכולים לקחת זמן ולבחור בעבודה בחו"ל, זוהי אופציה מצוינת ללמוד על העולם הגדול ולחזור לארץ בעלי ניסיון אישי אדיר ואמביציה להמשיך הלאה לתואר הנבחר. 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ