המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

על לימודי מאקרו כלכלה

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> על לימודי מאקרו כלכלה
תורת המאקרו כלכלה עוסקת בניתוח השוק הכלכלי בראייה רחבה. בניגוד לקורס מיקרו כלכלה, אשר התמקד בפרטים השונים במשק: היצרנים והצרכנים, אזי שהקורס מאקרו כלכלה יתמקד בשוק כולו ובפעילותו. במסגרת הקורס, נלמד פרקים שונים ומרתקים, כדוגמת: מאזן התשלומים של משק מודרני, עולם הבנקאות והאופן שבו בסיס הכסף וכמות הכסף בשוק פועלת, חישוב התוצר הלאומי של משק כלכלי ועוד.

 תכני הקורס מאקרו כלכלה ושימושם הפרקטי

המודלים אשר ישמשו את הסטודנט במסגרת הקורס מאקרו כלכלה משמשים, למרבה הפלא, גם את מקבלי ההחלטות במשק בנוגע לתהליכים המורכבים שבו. הקורס הוא אחד הקורסים הפרקטיים במסגרת התואר, והתכנים הנלמדים בו רלוונטיים מאוד לדרגים שונים של מקבלי החלטות בנוגע למשק בכללותו.

מודל קיינס ולימודיו במסגרת הקורס

במרבית מוסדות הלימוד קיים מיקוד עמוק בתורתו הכלכלת של ג'ון מיינארד קיינס, כלכלן בולט במאה ה- 20 אשר הגה תורה ולפיה בעיתות משבר הממשלה נדרשת להתערב במשק הכלכלי כשחקן פעיל ולמעשה "לחלץ" את המשק מן המשבר באמצעות יצירת ביקושים ממשלתיים, וכך לתרום להגדלת התוצר. תורתו של קיינס הייתה מהפכנית ושימשה למעשה כבסיס להחלטות שונות שהתקבלו על ידי דרגים בכירים במסגרת מדינות. במסגרת הקורס  נלמד לעומק את התיאוריה של קיינס בנוגע לשווקים, ואת היתרונות והחסרונות בשיטה אשר הציע. כמו כן, במסגרת הקורס  נלמד על ייבוא וייצוא במשק והשפעתו על שער החליפין.

דרישות קדם לקורס מאקרו כלכלה

הקורס מאקרו כלכלה הוא קורס המשך לקורס מבוא לכלכלה א' שהוא הקורס מיקרו כלכלה. קיים קושי גדול בלימודי הקורס מאקרו כלכלה מבלי לשלוט במתודולוגיה אשר הוצגה במסגרת הקורס מיקרו כלכלה. במרבית מוסדות הלימודים מגבילים יכולת סטודנטים להתחיל את הקורס מאקרו כלכלה ללא מעבר מוצלח של הקורס מיקרו כלכלה. לגבי ידע מתמטי: הקורס משלב בתוכו פעילות מתמטית כדוגמת נגזרות. על כן, קיימת דרישת קדם של הקורס מתמטיקה א' כתנאי לגשת לקורס מאקרו כלכלה. תנאים אלה נקבעו לטובת הסטודנט שכן ללא היכרות עם תכנים אלו הסטודנט עשוי למצוא עצמו מתקשה במיוחד עם תכני הקורס.
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ