המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

מדוע ללמוד לימודי תעודה מקצועיים?

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> מדוע ללמוד לימודי תעודה מקצועיים?
https://www.mla.ac.il/p/534/%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99%20%D7%AA%D7%A2%D7%95%D7%93%D7%94אחת הדרישות הראשונות שמוצגות לצעירים המחפשים עבודה היא הצגת תעודת לימוד לתואר ראשון, בכל תחום שהוא. לימודים אקדמיים הפכו בעולם המערבי לכרטיס כניסה עבור מגוון רחב של תחומים וכמעט ואי אפשר להתקבל לעבודה בלעדיהם. מה שמפתיע הוא שלא תמיד חשוב למעסיק מה למד המועמד, העיקר שהוא למד.
 
צעירים שאינם מעוניינים או מתקשים ללמוד באקדמיה נמצאים במקום בו עליהם להוכיח את עצמם מעל מעבר על מנת למצוא עבודה התואמת את כישוריהם.
 
אבל המצב אינו חייב להיות ככה. זה אולי לא פופולארי להגיד, אבל מי שמעוניין להבטיח לעצמו מקצוע יציב והכנסה קבועה ואינו הולך ללמוד הנדסה, עדיין עומדות בפניו מגוון אפשרויות! אותן אפשרויות מגולמות על ידי קורסים מקצועיים במגוון תחומים, שאומנם לא מעניקים תואר ראשון, אך מעניקים תעודת מקצוע, שיכולה להיות שווה הרבה יותר.
 
קורסים מקצועיים מוצעים על ידי מכללות ובתי ספר המתמחים בהכשרת סטודנטים לעבודה. מגוון הלימודים המקצועיים רחב ביותר וכולל בתוכו, בין היתר קורסים בתחום הרכב (נהגים מקצועיים ומוסכניקים), קבלנות בניין, חשמלאות, הנהלת חשבונות, מזכירות, טכנאות, קורסי מטפלות, שוק ההון, קורסים בתחום האבטחה ועוד.
 
למעשה, מדובר בתחומים שאינם דורשים תואר ראשון, ודווקא הלימודים המקצועיים, הכוללים הכשרה מעשית נרחבת והתנסות בפתרון בעיות והתמודדות עם מצבי אמת הם החשובים.
 
מדהים שדווקא בשוק הדינאמי של היום בו הביקוש למקצועות אקדמיים מסויימים כל כך לא יציב אנשים עדיין זקוקים לאומץ על מנת להחליט על לימודי מקצוע, שדווקא בהם יוכלו למצוא יציבות כלכלית והבטחת הכנסה. הרי בכל מצב אנשים יצטרכו חשלמאים ומוסכניקים ולא תמיד משפטנים ועורכי דין.
 
לימודי מקצוע נותנים לסטודנט תעודה בעלת ערך רב ביד שמאפשרת לו להתמחות באותו תחום כל חייו ולהתפתח בו. מה עוד שבסוג המקצועות הללו המנוסים ביותר הם בדרך כלל בעלי הסמכות והטובים ביותר, בעוד במגוון מקצועות אקדמיים הצעירים הם כוח העבודה החזק והמנוסים נחשבים  'לא מעודכנים' ומוצאים עצמם חסרי עבודה בגיל המבוגר.
עבור מי שלימודים אקדמיים אינם מתאימים לו והוא רואה עצמו כאיש עשייה בשטח, קורסים מקצועיים הם התשובה.
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:
 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ