המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימודי דוקטורט בארה"ב

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> לימודי דוקטורט בארה"ב
ישראלים רבים שסיימו לימודי תואר ראשון או שני בארץ, בוחרים להמשיך את לימודיהם לדוקטורט באוניברסיטאות בארה"ב. הסיבה העיקרית שארה"ב מושכת כל כך הרבה סטודנטים מוכשרים, לא רק מישראל אלא מכל העולם, נובעת מכך שמערכת ההשכלה שם היא מהטובות בעולם. מתוך רשימת 100 האוניברסיטאות המובילות בעולם לשנת 2013, יותר מ-40 מהאוניברסיטאות נמצאות בארה"ב. מתוכן ידועות במיוחד אוניברסיטאות ליגת הקיסוס (Ivy League), שביניהן ניתן למצוא את הארוורד, ייל, פרינסטון, קולומביה ועוד.
 
נוסף לרמת הלימודים הגבוהה ומגוון ההתמחויות הרב, הלימודים בחו"ל עשויים לספק גם פיתוח וקידום אישי: ההתמודדות עם החיים בארץ זרה, היכרות עם אנשים ממדינות אחרות, שיפור השליטה בשפה האנגלית, ועוד. עם זאת, נסיעה ללימודים מתקדמים בארה"ב עשויה להציב גם קשיים. בראש ובראשונה, תהליך הקבלה הוא לרוב ארוך ומסובך, ומצריך כתיבת מכתבים מנומקים, קיום ראיונות ושליחת מכתבי המלצה. הלימודים בארה"ב הם מאוד יקרים, ולכן סטודנטים רבים מנסים להשיג גם מלגת לימודים, שהליך קבלתה הוא מכשול בפני עצמו. נוסף לכל אלה יש לדאוג לסידורים שונים שכרוכים במעבר דירה למדינה רחוקה למשך תקופה ממושכת: מציאת דירה, פתיחת חשבון בנק מקומי, הסדרת ביטוח רפואי לחו"ל ועוד.
 
לפני כל הסידורים האלה ועל מנת להגשים את יעדי הנסיעה יש צורך להוציא ויזה מתאימה. חשוב לדעת כי בשנים האחרונות ארה"ב מציבה תנאים נוקשים למדי לקבלת ויזה בשל החשש להגירה בלתי חוקית, ולכן פניות רבות אינן מאושרות. יחד עם זאת, פנייה מסודרת ונכונה תעלה בוודאי את סיכויי קבלת הוויזה הנכספת.

הליך בקשת ויזה לארה"ב

ראשית, יש לציין כי בעלי דרכון זר של מספר מדינות כדוגמת בלגיה, קנדה, סינגפור ואוסטרליה אינם נדרשים כלל לוויזה לארה"ב. אם אינכם בעלי דרכונים אלו תידרשו לעבור הליך הוצאת ויזה לארה"ב, ומומלץ שלא לרכוש כרטיסי טיסה בטרם קבלתה. למעשה, עליכם להתחיל בהליך הבקשה מספר חודשים לפני מועד הנסיעה, ולבצע את הצעדים הבאים:
 
  • לתאם מועד לראיון בשגרירות ארה"ב באמצעות אתר האינטרנט של השגרירות, ולשלם כשניים עשר דולרים עבור שירות זה.
  • לראיון יש להגיע עם טופס בקשה לוויזה מלא ומודפס, דרכון בתוקף לתקופה של מעל חצי שנה מתאריך נסיעתכם המשוער, הוכחות לאי כוונתכם להגר כדוגמת עבודה קבועה או לימודים בארץ, קבלה מבנק הדואר עבור אגרת תשלום לבקשת ויזה, ושתי תמונות פספורט העומדות בדרישות השגרירות.
  • ברך כלל תקבלו הודעה על אישור או דחייה של הבקשה כבר בתום הראיון בשגרירות.
  • אם אושרה בקשתכם תצטרכו להשאיר את הדרכון בשגרירות לשם הנפקת האשרה.
  • במקרה של דחיית ויזה מומלץ להגיש בקשה נוספת לאחר תקופה של כחצי שנה.
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

הודעת עדכון והזמנה לכנס סטודנטים

 

סטודנטים, מרצים ועובדים נכבדים,

נבקש לעדכן אתכם כי בעלי התפקיד שפועלים לפי צו של בית המשפט מקדמים את ההליך עליו הורה בית המשפט של איתור מוסד אקדמי שיקלוט את הסטודנטים, המרצים והעובדים של המכללה.

בעלי התפקיד קיבלו בעניין זה פניות ממוסדות רבים ומכובדים, עובדה שמלמדת על איכותה של המכללה, המרצים בה והלומדים בה. בכוונת בעלי התפקיד להביא מהלך זה לגיבוש והשלמה כבר בשבוע הבא.

בינתיים גם פועלים בעלי התפקיד לשמר את פעילות המכללה כדי למנוע נזק לסטודנטים, כך שמבחני הסמסטר מתקיימים כסדרם.

נבקש להביא את הדברים בפני הסטודנטים גם באופן בלתי אמצעי במפגש שנערוך מחר בשעה 19:30 שיתקיים ברחבת הקמפוס.

 

ד"ר שלמה נס     עו"ד רענן קליר

 

בעלי התפקיד