המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

למה ללמוד עיצוב פנים?

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> למה ללמוד עיצוב פנים?
השאלה שבכותרת משולה לשמש, אשר כל אחת מאין - ספורה קרניה הן תשובות אפשריות עליה. עיצוב פנים הוא תחום מובהק של אסתטיקה. של טעם טוב. של יופי. בעיצוב פנים  נחשפים ומתוודעים אל מגוון רב של תחומים: ארכיטקטורה, חיפוי, ריצוף, ריהוט, טקסטיל. בעיצוב פנים נדרשים לסוגיות של חומרים, מרקמים, טקסטורות, שילובים, צבעים, דגמים. 
 
עיצוב פנים מאפשר לשוחח עם בני אדם על נושאים של טעם. על צרכים, רצונות, חלומות. על חופש בחירה. על האופן שבו הם רוצים להביא לידי ביטוי את עולמם הפנימי בחפצים שונים, ברהיטים ובכלי בית.
 
ידוע כי כלים נאים נמנים עם הדברים המרחיבים דעתו של אדם. אחד התחומים היותר אטרקטיביים ואתגריים בתחום עיצוב פנים הוא עיצוב פנים של כלי בית. כלים שימושיים ודקורטיביים. כלים שבהם אנחנו משתמשים מדי יום וכאלה שמונחים אצלנו בעיקר לנוי ולהידור.
 
לימוד עיצוב פנים פותח בפני הסטודנטים שער ואופק אל תחום יצרתי רב פנים. במהלך הלימודים מתוודעים אל מגמות שונות הרווחות בעיצוב, ניצול חללי הבית לקישוט באמצעות כלי בית שונים. חשיבה מקורית ויצירתית עם ידע נרחב ויסודי של תחום העיצוב מאפשרת למסיימי הלימודים להציע עצמם כמעצבי פנים בשוק הפרטי והמוסדי כאחד.
הלימודים תובעניים ומאתגרים וכוללים, בין השאר, קורסים בשרטוט, תכנון חלל ועיצובו, עיצוב ממוחשב בתלת מימד, טכניקות שונות של רישום וציור, ריהוט, הנדסת אנוש, בניית דגמים ועוד.

עיצוב פנים של כלי בית

עיצוב פנים הבית באמצעות בחירה בכלים העשויים מגוון של חומרים וטקסטורות מעשיר את הבית ומוסיף לו נוף ייחודי. שוו לנגד עיניכם בית, אשר הכלים בו עשויים נירוסטה, ברזל, אלומיניום, זכוכית, פורצלן, קריסטל, קרמיקה, חרסינה ועוד. צלחות, כוסות, קופסאות אחסון מסוגננות, מחבתות וסירים. אין סתירה בין הפונקציונאליות של הכלים ובין עיצובם. דגש רב מושם כיום על חזות כלי הבית כמרכיב חיוני וכחלק בלתי נפרד מהם. מאחר שכל יצרן נדרש לפרסם ולשווק את מוצריו ולשכנע קונים פוטנציאליים לרכוש אותם, הופך העיצוב למרכיב חיוני, למקדם מכירות מן המעלה הראשונה.
 
על מנת להעשיר את חזות הכלים ולהעצימם, מעוצבים חלק ניכר מהם באמצעות דקורציות שונות, עם ריקועים, פרזולים, חריטות, שילובי צבעים, פסיפס ססגוני ועוד.
 
יש המעדיפים לשוות אווירה מיוחדת לבית, כגון: אווירה כפרית פשוטה. לשם כך הם עשויים לרכוש כלים שנראים "כמו פעם" - מכשירי רדיו ישנים, מגהצים, מכונות תפירה, קנקנים של פעם, כלי הגשה מעץ, מכונות כתיבה, טלפונים ועוד. לא אחת מיטשטש הגבול - בכוונת מכוון - בין כלי שימושי לבין כלי דקורטיבי.
 
עיצוב פנים של כלי בית מהווה מרכיב חשוב ביצירת המראה ואווירת הבית. יש מי שמעדיפים קו חזותי ועיצובי אחיד ומקפידים על בחירת כלים אשר רובם ככולם עשויים מחומר אחיד, בעוד אחרים מעדיפים דווקא את ריבוי החומרים, הדגמים, הטקסטורות והצבעים. ניתן לראות כיום סוגים שונים של בתים, אשר מובחנות בהן נגיעות עיצוב שונות, מיוחדות.
 
חשוב לציין, כי בשורה התחתונה, כאשר אנחנו בונים בית חדש או משפצים ומשדרגים בית קיים, שכירת שירות של עיצוב פנים מקצועי עשויה לשפר את חזותו של פנים הבית, אבל עם זאת ניתן להנחות את מי שמופקד על נושא העיצוב, לעצב את הבית או את המשרד על פי טעמנו והעדפותינו. בשורה התחתונה: בית וגם משרד אמורים להיות מקומות שנעים לשהות בהם; מקומות שישקפו את הטעם האישי שלנו. 
 
לימוד עיצוב בכלל ולימוד עיצוב כלי בית בכלל הוא תחום רחב ועמוק כמו ים. אתם מוזמנים לגלות את היופי המונח במצולותיו.
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:
 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ