המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

להתחיל ללמוד או לצאת לטיול אחרי צבא

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> להתחיל ללמוד או לצאת לטיול אחרי צבא
רבים מהצעירים המשתחררים מהצבא ניצבים בפני דילמה, המעמידה אותם בפני הצורך לבחור מה יעשו תחילה עם צאתם לאזרחות - לימודים או עבודה? מי מהמשתחררים שרוצים לנקות את הראש, להתאוורר, לקחת פסק זמן בין סיומה של מסגרת מלחיצה ותובענית אחת לבין כניסה למסגרת אחרת, חדשה, שגם בה יהיו נתונים ללחצים ולמחויבויות וייכנסו לשגרת חיים אינטנסיבית, עשויים להעדיף לצאת לטיול של חודשים אחדים. רבים בוחרים כיעד לטיול מדינות במזרח הרחוק או בדרום אמריקה.
 
אבל יש גם מי שאינם יכולים להרשות לעצמם לטייל, או אינם מעוניינים בטיול ורוצים להתחיל ללמוד כבר במהלך השנה שבה הם משתחררים, במידה שהדבר אפשרי. רבים מהסטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה עשויים להעיד על היתרונות הגלומים בהעדפת הלימודים על פני הטיול סמוך למועד השחרור בעוד אחרים יצדדו בחלופה השנייה.

כשהעבודה הנחשקת קורצת

כאשר שוק העבודה מזמן אפשרויות שונות לבוגרי מגמות לימוד מבוקשות ומועדפות, יש מי שרוצים לקפוץ על העגלה מוקדם ככל האפשר. במרכז ללימודים אקדמאים מוכר, מבוקש ויוקרתי, מוצעים לכם מגמות אטרקטיביות במגוון תחומים מבוקשים ובהם: ניהול, פסיכולוגיה, חינוך ומקצועות הבריאות לסוגיהם. על אודות המגמות והמסלולים המוצעים ניתן להתוודע הן באמצעות יועצים אקדמאים והן בכנסים שונים.
 
יש מי שרואים בטיול לאחר שחרור חלק מהמשך טבעי של מסלול ההתבגרות. יש מי שרואים בו תקופה, אשר במהלכה  צעירים מאפשרים לכל הפרפרים השוהים בראשם לעוף ולהשתחרר... יש מי שעבורם טיול צעירים לחו"ל הוא צורך נפשי, לחוש את החופש, להתאוורר. כך או כך, טיול ממושך דוחה בהכרח את משך הזמן שבין סיום הלימודים בבית הספר התיכון לבין תחילת הלימודים במוסד להשכלה גבוהה.

ללמוד עכשיו או מאוחר יותר?

יש מי שמצדדים בתחילת לימודים מוקדם ככל האפשר בנימוק, שבלאו הכי הצבא יצר מרחק של זמן בין סיום הלימודים בתיכון, שבהם  התנסו התלמידים בשגרת לימודים והכנת עבודות, מרחק אשר טיול ממושך מעצים ומרחיק אותו עוד יותר. גם לאחר שלוש שנות שירות (בנים) ולפעמים אף יותר, חשים מי שמתחילים ללמוד קושי להתרגל למסגרת חדשה, קל וחומר מי מהם שלאחר הצבא יוצאים לטיול שחרור ממושך.
 
כך או כך, ההחלטה היא אישית. על מנת לקבל החלטה נכונה, מושכלת, נכון וראוי לשקול את ההיבטים השונים להעדפת כל אחת מהחלופות. עם זאת חשוב לציין, כי יש יותר מאשר שתי חלופות. יש צעירים המשתחררים מהצבא שרוצים להתחיל ללמוד אבל מאחר שאין באפשרותם, אף לא באפשרות הוריהם, לממן את הלימודים, הם נדרשים לעבוד במשך תקופה לא קצרה, כדי לחסוך כסף מספיק לתשלום שכר הלימוד והמחיה במהלך הלימודים.
 
אם אתם מתכוונים ללמוד מקצוע מבוקש ונחשק - ודאי תשמחו לדעת כי המרכז ללימודים מקיים שיתופי פעולה עם החברות , המוסדות והגופים העסקיים הגדולים במשק ובהם חברות היי טק, פיננסים, סלולאר ועוד. עבור מי מכם שיבחרו ללמוד במוסד לימודי זה עשויות להיפתח בפניכם אפשרויות מרתקות עוד במהלך הלימודים. בהצלחה!
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ