המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימודים בראי הטכנולוגיה

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> לימודים בראי הטכנולוגיה
בשנים האחרונות תחום הלימודים כולו עבר טרנספורמציה משמעותית לכיוון הרשת והמחשב.בעבר הלא רחוק -  מקצועות הלימודים השונים, לימודי ההשכלה הגבוהה, ההכנה לפסיכומטרי, ומקצועות נוספים התאפיינו בלימודים בעזרת ספרים ומחברות, לימודים פרונטאליים מול מורה וכיתה, או רשימות ופתקים – לימודים אלה נדירים יותר ויותר באופק הלימודים שלנו. את מקומם תפסו לימודים חדשים, לימודים עצמיים, ממוחשבים, בעלי ממשק משתמש ידידותי וחשיבה על התלמיד כעל לקוח, התהליך מעניין ושווה בדיקה, כאשר דברים שונים מתרחשים במקצועות שונים ומעניין לראות מדוע זה קורה.

השכלה גבוהה

בנוסף לתופעה החדשה של כיתות לימוד באוניברסיטאות המלאות במחשבים ניידים – יש התפתחות טכנולוגית משמעותית באופן בו המאמרים והתכנים הרבים שיש ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות מגיעים לסטודנטים. לא עוד ביקורים מפרכים בספרייה – חלק מהסטודנטים מסיימים את התואר בלי לדרוך בבניין הספרייה אף לא פעם אחת!
הפורטלים הלימודיים מקלים מאוד את החיפוש של התכנים, ואפילו את התכנים אשר כן נמצאים בספריות – משתדלים לסרוק ולהגיש לסטודנטים ברשת.

לימוד נהיגה ותיאוריה

לימודי תיאוריה זכורים לכולנו כלימודים אשר מנוהלים באמצעות ספר התיאוריה הגדול, בו כתובים חוקי הנהיגה הנכונה ומשולבים בו התמרורים הרבים וההגבלים וההנחיות לנהיגה נכונה. לימוד תיאוריה כיום הוא שונה בתכלית. דיסק לומדה של למד נהיגה מביא את תלמידי התיאוריה הטריים לתרגול מאסיבי וחכם, אשר מביא את תלמידי הנהיגה להישגים אדירים, בגלל השימוש הכה נוח בו לתלמיד הנהיגה המתחיל. הטכנולוגיה במקרה זה מהווה גורם מקל ומגשר לתלמיד הנהיגה, מכיוון שהיא מספקת לתלמיד את אותו החומר, באופן הרבה יותר ברור ופשוט  להבנה.

לימודים בתיכון

גם כאן תחום שעשה קפיצת מדרגה באופן בו התלמיד מתקשר עם המורה – מערכות ממוחשבות שנכנסו לתמונה בשנים האחרונות שינו לחלוטין את האופן בו הורי הילד והילד עצמו מתקשר עם בית הספר שלו.
 
מערכות דוגמת 'משוב' מנתחות פעילות והישגים של הילד בבית הספר התיכון או היסודי בו הוא לומד, מהוות גורם מגשר בין ההורים למורי הילד ולילד עצמו. חלק מהילדים אולי יגידו שמדובר במערכת תובענית אשר נכנסת לתוך חיי הליד ומבטלת פרטיות, חלק מהילדים או ההורים יאמרו שמדובר בהברקה – אך דבר אחד בטוח, המקומות בהם יש את המערכות הללו, השתנו לחלוטין באופן בו המערכת והילדים הלומדים בה מתקשרים אחד עם השני.
 
לסיכום – ניתן לראות כי אכן הלימודים השונים, על אף שחלקם משלבים לימודי תיאוריה ונהיגה של כלל האוכלוסייה, חלקם הם לימודים בתיכון וחלק בכלל מדובר על השכלה גבוהה – לכולם נקודות השקה באופן בו השתנו והושפעו מההתפתחויות הטכנולוגיות, נותר רק לשער שהשינויים ימשיכו וישפיעו על תחומי הלימוד השונים, ויש לעקוב ולראות את ההתפתחויות.
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ