המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לקויות למידה

הפרעות של קשב וריכוז יכולים להתגלות כבר בגיל הילדות המוקדם. יחד עם זאת, אנשים רבים הסובלים מבעיות מסוימות של קשב וריכוז, עשויים שלא להיות מאובחנים ולכן גם לא מטופלים. חשיבות האבחון איננה רק בהשגת שיפור ביכולת הסובל מן ההפרעה לשפר את הישגיו הלימודיים. רבים מהסובלים מהפרעות של קשב וריכוז עשויים לסבול מן הבחינה החברתית, הן מצד בני גילם והן מצד מבוגרים או צעירים מהם.

לאבחן את הקושי

עם קצת תשומת לב, הפרעות של קשב וריכוז יכולות להיות מאובחנות אפילו בגילאי הגן. רבים מהסובלים מהפרעות אלה, כמו גם צעירים הסובלים מלקויות למידה שונות, כגון דיסלקציה, יחוו קשיים ברכישת הרגלי קריאה וכתיבה, תרגילי חשבון ועוד. חשיבות האבחון והאיתור של הסיבה שמובילה לקושי הספציפי, חשובה מאוד. קושי בקריאה, למשל, שנובע מבעיות של קשב וריכוז, יטופל באמצעי מסוג אחד, בעוד שאותו קושי עצמו, שנובע מלקות למידה, יטופל באופן אחר. חשוב לציין שבמקרה שמדובר בהפרעות משולבות, גם הטיפול יוכל להיות משולב.

לקרוא את הצלילים

לעיתים, טיפול בהפרעה או בלקות מסוימת יוכל להתבצע על ידי שימוש בטכנולוגיות שמתגברות על מנגנון ההפרעה. בדיסלקציה, למשל, מתבטאת ההפרעה בקשיים ניכרים בקריאה מן הכתוב. מכיוון שקושי זה בקריאה נובע מפענוח המסר החזותי, ניתן להיעזר בלמידה מתוך שיעורים מוקלטים או מצולמים. במידה וההפרעה איננה מלווה בהפרעת קשב שעשויה להפריע לקליטת מידע שמיעתי, הרי שהדבר יכול לסייע בלמידה לבחינות ובהתמודדות עם כמות רבה של חומר חדש שהתלמיד נתקל בו לראשונה.
 
במידה ומדובר בנער או בילד שסובלים מהפרעה של היפראקטיביות או בעיות של קשב וריכוז, ניתן לעשות שימוש מסוג אחר בטכנולוגיה. טכניקות שונות של תרגול מבוסס מחשב טוענות שביכולתן לסייע לילדים קטנים וגדולים ולעשות מהפך בחייהם, על ידי טכניקות מיוחדות.

ארגונים תומכים

למרבה השמחה, ישנם ארגונים אשר פועלים למען נוער וילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז וכן מלקויות למידה שונות. ארגונים אלה עושים מאמץ כדי לרכז עבור הסובלים מהלקות ועבור בני משפתם, מידע עדכני רב ערך, טיפים, ורעיונות בנודע להתמודדות טובה יותר עם ההפרעות המלוות את חייהם. 
 
המשמעות של זיהוי בעיות קשה וריכוז הינה קריטית, מאחר והיא יכולה לסייע לילד בהתבגרותו, כך שכאשר יגיע לתיכון או בשלב מאוחר יותר, יעמוד בפני בחינת הפסיכומטרי ולימודי התואר הראשון, הרי שיקבל את התנאים האופטימליים עבורו על מנת להצליח בלימודים. תנאים אלו יכולים לכלול הקלות אשר מסייעות לסטודנטים במהלך דרכם האקדמית. זיהוי מוקדם של הבעיה יכול אם כן, רק לתרום.
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ