המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימודי תקשורת

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> לימודי תקשורת
לימודי תקשורת הם מושג רחב מאוד. לימודים בתחום יכולים להיות ממוקדים לאחד מהנישות של התחום הרחב הזה או שהלימודים יכולים להכיל המון תתי נושאים הקשורים לעולם התקשורת ונלמדים יחדיו תחת מסלול אחד.

מקופירייטר ועד תקציבאי

לפני ההרשמה ללימודי תקשורת חשוב לנעשה מעט מחקר על התחום ונבין מהו הכיוון בתחום הרחב והגדול הזה אשר בו אנו מתעניינים. לימודי התקשורת יכולים להתבצע במסלולים לימודים לתואר ראשון לעומת זאת מוסדות לימוד רבים מציעים קורסים מקצועיים הנותנים הכשרה מקצועית בתחום ספציפי בעולם התקשורת.
ולכן טרם בחינת תנאי הקבלה עלינו לקבל החלטה במה אנו מתעניינים ובכך לכוון את מסלול הלימודים למקום ולנתיב הנכון.

קורסים מקצועיים

אם מתוך עולם התקשורת אנו מוצאים עצמינו כמתעניינת במיוחד בכתיבה שיווקים, המצאת סלוגנים ורעיונות קריאטיביים, הרי שמה שאנו מיעדים לעצמנו הם לימודי קופירייטר. למקצוע זה איננו מחויבים במסלול לימודים של 3 שנים, מוסדות לימודים ובניהם מכללות פרטיות מציעות קורסים אשר מקנים לסטודנטים בהם הכשרה עיונית מקיפה, התנסות מקצועית ליצירת תיק עבודות אשר בסופם בוגרי הקורס יכולים להתחיל לפלס את דרכם המקצועית במקצוע. תנאי הקבלה לקורסים מקצועיים בתחום התקשורת שונים ממוסד לימוד אחד למשנהו ותלויים במהות הקורס. לדוגמא: תנאי הקבלה לקורס הנחייה טלוויזיונית יחייבו את המועמדים לקורס זה בשפת עברית תקינה או ביכולת וורבלית גבוהה. לעומתם המעוניינים ללמוד קורס קופירייטינג יאלצו להפגין כישרון כתיבה מפותח ומקוריות.

לימודי תקשורת לתואר ראשון

לאלו מבינכם אשר מתעניינים בתחום התקשורת אך יחד עם זאת מעוניינים בלימודים אקדמיים לתואר ראשון יכולים למצוא במרבית האוניברסיטאות בארץ ובמכללות הפרטיות מסלולי תואר ראשון בתקשורת. תנאי הקבלה למסלולי תקשורת באוניברסיטאות, כמו שאר המסלולים, יהיה קשה יותר באוניברסיטה לעומת המכללות. זאת בשל העובדה כי מספר הסטודנטים שיכולים להתקבל לאוניברסיטה מצומצם אל מול המועמדים.
 
יש לציין שקיים הבדל בתנאי הקבלה בין האוניברסיטאות. לא מן החובה כי תנאי הקבלה ללימודי תקשורת באוניברסיטת חיפה יהיו זהים לאלו של אוניברסיטת בן גוריון. תנאי הקבלה מושפעים באופן ישיר ממספר המעוניינים להתקבל למסלול. אך יחד עם זאת במרבית האוניברסיטאות תנאי הקבלה למסלול התקשורת יהיו גבוהים. לעומתם, מספר המכללות המציעות מסלול לימודי תואר ראשון בתקשורת רבות מאוד. ובשל כך תנאי הקבלה נמוכים הרבה יותר מאשר באוניברסיטה. תנאי הקבלה ללימודי תקשורת במכללות נעים סביב ממוצע בגרויות של 85 וציון פסיכומטרי סביב 550.
 
גם כאן, תנאי הקבלה שונים ממכללה אחת לשנייה, יהיה ניתן למצוא מכללות כמו המכללה למנהל, הנותנת אופציה למתעניינים בחוג התקשורת של המכללה להתקבל על בסיס ממוצע ציוני בגרות בלבד הנע מעל-90 ובנוסף מבחן אמיר. באתר המכללה למנהל תוכלו למצוא עוד פרטים על לימודי תקשורת ותנאי הקבלה השונים והמגוונים לחוג.
לימודים לתואר ראשון בתקשורת בכל המוסדות אורכים כ- 3 שנים, בכל אחד מן המוסדות ניתן יהיה למצוא פריסת שעות לימוד וימי לימוד באופן שונה (חלקם יציעו ימי לימוד מרוכזים לאנשים עובדים וחלקם מסלולים הפרסים על מרבית ימי השבוע).
 
כמו שעולם התקשורת הולך וגדל ותופס תאוצה וכוח אדיר כל הזמן, כך גם האפשרויות ללמוד את התחום גדלות. בשנים האחרונות לדוגמא ניתן יהיה לראות לימודי תקשורת אינטראקטיבית עקב כניסת האינטרנט באופן אגרסיבי לחיינו.
 
המלצה שלנו היא לפני בדיקת תנאי הקבלה למוסד כזה או אחר, חקרו מעט על עולם התקשורת ועל התכנים אותם אתר מעוניינים ללמוד ולרכוש כלים. רק כשיש בידכם את המידע הזה בחרו את מסלול התקשורת המסאים לכם ביותר. בנוסף, אם יש לכם מקצוע ספציפי או תפקיד מסוים בעולם התקשורת, שיווק ופרסום כנסו עוד היום לאתרים בהם ניתן לשלוח קורות חיים למקצועות אלו ובדקו את תנאי הקבלה שונים לתפקידים המעניינים אתכם.
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ