המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימוד הנדסה

הנדסה כוללת תתי התמחויות רבות, אך כולן כאחת ניצבות בחזית המחקר והפיתוח כיום ומובילות את התעשיות המתקדמות ביותר: תוכנה, חומרה, ציוד רפואי, הייטק ופיתוחים נוספים. כתחום אקדמי לא ותיק במיוחד, לימודי הנדסה נשענים לא רק על גוף הידע של מקצועות ההנדסה אלא גם על תחומי ידע ותיקים ממנו כגון מתמטיקה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה וביולוגיה. מה שנקרא בתיכון "מקצועות ריאליים" הם מרכז הכובד האקדמי העיקרי עליו מבוססים הלימודים ובמהלך השנה הראשונה נלמדים מבואות רבים במקצועות אלו.

 מהם לימודי הנדסה?

בנוסף לבסיס הריאלי וההנדסי המשותף לכלל לימודי הנדסה, כולל כל תחום התמחות הנדסי דגשים משלו. משנת הלימודים השניה והלאה, מתחלק כל תחום הנדסי למסלולי לימוד והסטודנטים נדרשים לבחור מסלול מועדף בתחום ההתמחות אותו הם לומדים. גם בתואר השני מתפצלים הלימודים למסלולים. לימודים אלו מאופיינים באוריינטציה תעסוקתית גבוהה ובאינטגרציה גבוהה עם הנעשה בשוק העבודה. כתוצאה מכך אפשרויות הבחירה ונקודות ההכרעה במהלך הלימודים הן רבות: סטודנט נדרש לבחור את התחום ההנדסי בו הוא מעוניין להתמחות, את מסלול ההתמחות וכמובן האם ללמוד לתעודה או לתואר.

מסלולי לימודים – תואר או תעודה?

לימודי הנדסה מכשירים טכנולוגים, מהנדסים, הנדסאים ואנשי מקצוע אחרים בתחומים ההנדסיים. שיטות ההכשרה המוצעות בישראל הן מגוונות – החל מהכשרה אקדמית (לתואר ראשון B.Sc בוגר במדעים ולתואר שני M.Sc מוסמך במדעים) למהנדסים וחוקרים, המוצעת במוסדות להשכלה גבוהה (אוניברסיטאות ומכללות) ומפוקחת על ידי המל"ג; דרך הכשרת הנדסאים, המוצעת במכללות ובתי ספר טכנולוגיים ומפוקחת על ידי מה"ט; ועד הכשרת טכנאים המוצעת בקורסים שונים, קצרי מועד. סוג התעודה המתקבלת בסיום הלימודים קובע את אפשרויות התעסוקה ואת סוגי המשרות בהן יוכלו להשתלב הבוגרים.

אפשרויות תעסוקה

לימודי הנדסה מובילים לאפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות בתחומים המובילים במשק. ניתן לעבוד, בהתאם לסוג הלימודים, כמהנדסים, הנדסאים, אנשי תמיכה, מנהלי פרויקטים, מנהלי מוצר או קו ייצור בתחומים השונים וכן לפתח מוצרים, חומרים, תוכנות ומכשירים; לפקח על העבודה המתבצעת בשטח וכמובן להשתלב במחקר הנדסי. תחומים הנדסיים רבים חופפים או משלימים אלו את אלו, ולכן מומלץ לברר היטב מה כולל כל אחד מהתחומים של לימודי הנדסה טרם בחירת מסלול הלימודים.

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

הודעת עדכון והזמנה לכנס סטודנטים

 

סטודנטים, מרצים ועובדים נכבדים,

נבקש לעדכן אתכם כי בעלי התפקיד שפועלים לפי צו של בית המשפט מקדמים את ההליך עליו הורה בית המשפט של איתור מוסד אקדמי שיקלוט את הסטודנטים, המרצים והעובדים של המכללה.

בעלי התפקיד קיבלו בעניין זה פניות ממוסדות רבים ומכובדים, עובדה שמלמדת על איכותה של המכללה, המרצים בה והלומדים בה. בכוונת בעלי התפקיד להביא מהלך זה לגיבוש והשלמה כבר בשבוע הבא.

בינתיים גם פועלים בעלי התפקיד לשמר את פעילות המכללה כדי למנוע נזק לסטודנטים, כך שמבחני הסמסטר מתקיימים כסדרם.

נבקש להביא את הדברים בפני הסטודנטים גם באופן בלתי אמצעי במפגש שנערוך מחר בשעה 19:30 שיתקיים ברחבת הקמפוס.

 

ד"ר שלמה נס     עו"ד רענן קליר

 

בעלי התפקיד