המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

מה זה MBA

בעולם המערבי, ידיעותיו של אדם נמדדות לרוב לפי הישגיו האקדמיים, כלומר, לפי כמות הידע האקדמי אותו רכש. לימודים אקדמיים מקבלים את משמעותם על ידי המוסדות האקדמיים בארץ ובעולם. תחומי הידע נחלקים לפקולטות, לחוגים ולמחלקות תחתיהם ניתן ללמוד לימודי תואר ראשון במקצוע נבחר. תחומי הידע האנושי, התיאורטי, נחלקים לארבע: מדעי הרוח, מדעי החיים, מדעי החברה ומדעים מדוייקים. כאשר כל אחת מן הפקולטות הללו מלמדות לימודי תואר ראשון שונים.
 
לימודי תואר ראשון נמשכים בין שלוש לארבע שנים, כאשר החשיבות של לימודי תואר ראשון בא לידי ביטוי לא רק בתעודה המתקבלת בסוף התואר. אלא יש לה חשיבות כלפי האדם עצמו, כמות הידע שהוא רוכש והיכולות שהוא מפתח. כמובן שללימודי תואר ראשון יש חשיבות גם כלפיי שוק העבודה, שכן כיום, לנסות להתקבל לעבודה רצינית מבלי לסיים לימודי תואר ראשון, הינו דבר כמעט בלתי אפשרי.
 
מה גם שישנם תחומים סגורים, כלומר, תחומים שרק לאחר לימודי תואר ראשון אפשר להתחיל לעסוק בהם כמקצוע. למשל: מנהל עסקים, פסיכולוגיה, חינוך ועוד. כך שנקל להבין כי לימודי תואר ראשון בימינו הינם כורח הכרחי להתפתחות האישית והמקצועית של הפרטים בחברה.

MBA כלימודי המשך

אנשים רבים מחליטים גם להרחיב את לימודים לאחר סיום לימודי התואר הראשון ולהמשיך ללימודים מתקדמים, הלא הם לימודי תואר שני. המרכז ללימודים אקדמיים מציע תוכניות לימודי תואר שני בתחום החינוך ובמנהל עסקים, MBA. כמובן שניתן להמשיך לתארים הללו רק לאחר סיום לימודי התואר הראשון בהצלחה. כיוון ולימודי תואר שני וMBA בפרט הינם לימודים מורחבים אשר מתבססים על הידע שנרכז במהלך לימודי תואר ראשון.
 
סטודנטים המתכננים ללמוד MBA ולהמשיך ולהרחיב את ידיעותיהם בתחום מנהל עסקים חייבים להשקיע במהלך התואר הראשון על מנת לקבל את הציונים המקסימליים. נוסף לכך, על מנת להתקבל לMBA, עליהם גם לעבור את בחינת ה-GMAT בצורה האופטימלית. מבחן ה-GMAT הוא מבחן רף ללימודי מנהל עסקים. לכן, כדאי כבר עוד במהלך לימודי התואר הראשון לתכנן ולכוון לאן רוצים להגיע בעתיד ולפעול לפי התוכנית.
 
בהצלחה!
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

 

לחזרה לעמוד תואר שני במנהל עסקים במל"א >>

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ