המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

מהו המשאב האנושי?

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> מהו המשאב האנושי?
תחום משאבי האנוש עבר תהפוכות רבות בעשורים האחרונים, בייחוד מאחר ופותחו וייצרו תאוריות ופרקטיקות חדשות בנוגע להתייחסות לעובדים ולכוח העבודה. אם בעבר כניסה למקום עבודה דרשה קורות חיים ספציפיים ומפגש עם בעלי החברה או העסק, הרי שהיום, בעקבות התפתחות הטכנולוגיה ושפע בתי העסק ומשרות החדשות שנוצרו בשוק העבודה, חברות רבות פונות לחברות השמה.
 
חברות ההשמה הללו, מקבלות פניות ממשרדים, ארגונים ובתי עסק המחפשים עובדים חדשים, ואלו מבצעות מבחני מיון ספציפיים לכל סוג תפקיד. על מנת לוודא כי תהיה התאמה כמה שיותר גבוהה בין בקשות המעביד לאופיו, תוכנותיו ויכולותיו של המועמד הפוטנציאלי.
 
מיון העובדים וקבלת עובדים חדשים לעסק הינו רק חלק מתחום ניהול משאבי אנוש, ניהול משאבי אנוש הינו תחום רחב הכולל ונוגע בתחומי עבודה שונים. אך על מנת לעסוק בתחום זה, יש כמובן לרכוש את ההשכלה והידע הדרוש. לכן בדיוק, כדאי ללמוד ניהול משאבי אנוש, על מנת לעסוק בגורם האנושי בעולם העבודה.

מה נדרש על מנת להבין את המשאב האנושי?

המרכז ללימודים אקדמיים מציע תוכנית לימוד בניהול משאבי אנוש, הנלמדים כחלק מתואר ראשון במנהל עסקים. כך שתוכנית הלימודים לא מציעה רק ידע בתחום משאבי האנוש, כי אם מעניקה לתלמידיה נקודת מבט רחבה הרבה יותר. תוכנית הלימודים מחלוקת כך שאבני היסוד שלה מושתות על מנהל עסקים והבנה של אופן פעילותו של ארגון מנקודות מבט שונות, רק לאחר שנרכש הידע הזה, מתחילה ההתמקצעות בתחום ניהול משאבי אנוש.
 
כך שתואר ראשון בניהול משאבי אנוש במרכז ללימודים אקדמיים, איננו צר כלל, כי אם רחב ירעה ומעמיק. זאת על מנת שבוגרי התוכנית יוכלו להשתלב בשוק העבודה בצורה הנכונה ביותר, ולא יבינו רק בנושא אחד. נוסף לכך, העמקת הידע בתואר ראשון במנהל עסקים מאפשרת את פתיחתן של דלתות רבות בעולם העבודה ולא רק הסתגרות בתוך תת סוג מסויים של המקצוע. כך שניתן לרכוש מחד מקצוע פרקטי, אך מאידך לקבל הרבה יותר מידע בנוגע לתחום כולו.
 
לכן, באם אתם רואים עצמכם בעלי זיקה לגורם האנושי ויש לכם עניין בהתנהלותם של עסקים והמגזר העסקי, כדאי לכם לשקול לימודי ניהול משאבי אנוש. יכול להיות שהקריירה החלומית שלכם נמצאת ממש מעבר לפינה.
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ