המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

ללמוד פסיכולוגיה

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> ללמוד פסיכולוגיה
תחום הפסיכולוגיה החל להתפתח בשלהי המאה ה-19 והגיע לשיאו במחצית הראשונה של המאה ה-20. זיגמונד פרויד הניח את יסודות התשתית לאיבחון נפש האדם. הגדרותיו הראשוניות של פרויד את נפש האדם חצו גבולות והיוו חדשנות לשמה. פרויד ביצע אבחנה בין חלקי נפש האדם והמציא שיטת טיפול- הפסיכואנליזה. מאז זרמו הרבה מים בנהר והפסיכולוגיה ולימודי פסיכולוגיה עברו טרנספורמציה אדירה. הומצאו שיטות טיפול חדשות, תאוריות התפתחויות שונות ותפיסות עולם חדשות המערבות סוגים שונים של פסיכולוגיה. אולם פרויד עדיין נותר אבי הפסיכולוגיה.
 
מועמדים רבים ללימודי פסיכולוגיה מכירים מונחים בסיסיים כמו: איד, אגו וסופר אגו ומודעים לתחומים שונים בעולם הפסיכולוגיה כמו פסיכולוגיה קלינית, חינוכית ושיקומית. כאשר המשיכה העיקרית של סטודנטים ומועמדים לפסיכולוגיה נובעת לרוב מתוך רצון להבנת נפש האדם ורצון לסייע ולטפל באנשים. אולם, על מנת לעסוק בתחום הפסיכולוגיה, מוכרחים ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה על מנת לרכוש את תשתית הבנת נפש האדם מבחינה תיאורטית.

מה לומדים בלימודי פסיכולוגיה?

המרכז ללימודים אקדמיים מציע תוכנית לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון הנלמדת בשלוש שנים ומחולקת בהתאם לכך מבחינת חומרי הלמידה. כאשר הקורסים הנלמדים בשנה הראשונה ללימודי התואר כוללים מבואות כגון: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, תאוריות אישיות, פסיכולוגיה חברתית ופסיכולוגיה קוגנטיבית. כל אלו אינם אבני הפינה להבנה של שאר לימודי התואר. כאשר בסופו, רוכשים התלמידים את התשתית להבנת נפש האדם.
 
אך, יש לקחת בחשבון שעל מנת לעסוק בתחום הפסיכולוגיה יש לרכוש בנוסף לתואר הראשון, תואר שני. נקל להבין מכך כי הבוחרים בלימודי פסיכולוגיה, אינם יכולים להתמקצע בתחומם רק לאחר לימודי תואר ראשון. בניגוד לתחומים אחרים כמו למשל: חינוך או מנהל עסקים. דווקא מאחר ומדובר בנפש האדם ובהתמחויות שונות ומורכבות כמו פסיכולוגיה קלינית, או חינוכית, מחוייבים התלמידים ללימודי פסיכולוגיה לרכוש ידע תיאורטי ומעשי רב. על מנת לעסוק בתחום ולטפל בבני אדם.
 
המרכז ללימודים אקדמיים מציע לתלמידיו ולמתעניינים את האפשרות לרכוש את הידע התיאורטי הראשוני בתחום הפסיכולוגיה על מנת לפסוע את הדריכה הראשונה בתחום זה. תוכנית הלימודים בנויה בצורה הנכונה ביותר על מנת שהתלמידים יוכלו להפנים את החומר, ללמוד ולהצטיין בלימודיהם. כך שהמעבר בין התואר הראשון לתואר השני יהא מעבר חלק וטבעי להמשך לימודי הפסיכולוגיה.
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ