המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

תנאי קבלה ללימודים

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> תנאי קבלה ללימודים
תואר ראשון הפך בשנים האחרונות לדרישת סף מצד מעסיקים לפני קבלה למשרה כמעט בכל תחום ובכל תפקיד, בין אם זוטר ובין אם בכיר, ובעקבות דרישתם של המעסיקים בעובדים מקצועיים יותר ובעלי השכלה גבוהה, כיום אחוז הלומדים לתואר ראשון בישראל גבוה מאי פעם.
 
בשביל להתקבל לתואר ראשון בכל מוסד אקדמאי מוביל יש לעמוד בתנאי קבל הללימודים וקריטריונים שמעמידה המכללה / האוניברסיטה בפני המועמדים:
 
בגרות – תעודת בגרות מלאה. יש חוגים שנותנים לציונים במקצועות מסוימים, כמו אנגלית או מתמטיקה, משקל גדול יותר לצורך הקבלה ללימודים.
פסיכומטרי –ציון הפסיכומטרי הנדרש לקבלה לחוג נקבע בהתאם לרמת הביקוש ללימודים באותו חוג. למשל עבור לימודי רפואה או מדעי המחשב נדרש ציון פסיכומטרי גבוה יותר מאשר הציון ללימודי פסיכולוגיה. יש גם חוגים מסוימים שלא מחייבים פסיכומטרי לצורך קבלה.
 
רוב מוסדות הלימודים משקללים את ציוני הבגרות והפסיכומטרי לכדי ציון משולב, שבעזרתו מחליטים מי מתקבל ללימודים. כמובן שלכל מוסד אקדמי ישנן דרישות שונות, ורצוי לבדוק מהן דרישות הקבלה לפני שמחליטים להגיש מועמדות.

איך בוחרים מה ללמוד?

הדבר הראשון שתצטרכו לעשות כאשר תחליטו ללמוד לתואר ראשון היא השאלה – מה ללמוד? התשובה לשאלה זאת תלווה אותכם כנראה במהלך כל חייכם הבוגרים, הקריירה שבה תבחרו לרוב יושפע בצורה ישירה מהתואר הראשון שלמדתם, והיכולת שלכם להגיע לתפקידים בדרגים בכירים תלויה בדרך כלל התואר הראשון שלכם ובמוסד האקדמאי שבו החלטתם ללמוד.
 
עקב החשיבות של ההחלטה מה ללמוד, אל תקחו החלטה חפוזה אך זכרו תמיד שאין זה אומר בהכרח שאתם כבולים לתואר הראשון שלכם, ניתן גם לשנות את התואר במהלכו וגם אפשר להגיע רחוק גם עם תואר שלא בדיוק חופף למשרה שבה תעסקו. עם זאת, תואר בתחום שלכם יסייע מאוד להתפתחות המקצועית שלכם ולהמשך הקריירה שלכם, ביחרו נושא המעניין אותכם, כזה שבו אתם רואים אופק ועתיד מקצועי, ביחרו בצורה שקולה לפי הרציונאל אך תנו מקום גם לרגש בהחלטה.

איך מתקבלים ללימודים והיכן ללמוד?

כאמור, הקבלה ללימודים מורכבת בדרך כלל משילוב בין ממוצע בגרויות לבין ציון פסיכומטרי לפי דרישות המוסד שבו תרצו ללמוד. חלק גדול מהאנשים שחושבים על תואר ראשון בטוחים שהדבר היחיד שמפריד ביניהם לבין התואר הוא הפסיכומטרי, אך הכרחי לתת תשומת לב לציוני הבגרויות שלכם, הרבה יותר קל בדרך כלל לשפר את ציוני הבגרות מאשר את ציון הפסיכומטרי, וכאשר אנחנו ניגשים לבגרויות מספר שנים לאחר התיכון ומרצון ומתוך הבנה לחשיבות הציון, מבחני הבגרות הופכים להיות קלים הרבה יותר ממה שחשבנו בתיכון.
 
את ההחלטה היכן ללמוד אתם צריכים לקבל לפי מגוון שיקולים – מיקום המכללה / אוניברסיטה, היחס לתלמידים, הסגל המלמד, שכר הלימוד, מצבכם הכלכלי, דרישות הסף לקבלה לחוג המבוקש, האפשרות לשלב בין הלימודים לבין עבודה ועוד קריטריונים רבים שתלויים בכם.
 
בהצלחה בתואר הראשון !
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ