המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימודים לחיילים משוחררים

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> לימודים לחיילים משוחררים
הגיל הממוצע לתחילת הלימודים האקדמיים במדינת ישראל נע בין 20-24, לא בכדי אלו הם הגילאים בהם מתחילים להתעניין בלימודים אקדמיים ובהרשמות למוסדות שונים. הסיבה העיקרית לכך הינה סיום הצבא.
לאחר השחרור מן הצבא, זכאים החיילים המשוחררים, העתידים להיות סטודנטים למספר הטבות:
 
מענק כספי: חיילים שסיימו שירות מלא מקבלים בתום השירות סכום כסף ישירות לחשבון הבנק. חיילים ששירתו בחיל קרבי זכאים ל8000 שקלים לערך, וחיילים ששירתו בחיילות תומכי הלחימה והשלישות זכאים ל5000 שקלים לערך.
 
פיקדון אישי: סכום כסף שמקבלים החיילים המשוחררים על מנת להתחיל את החיים. ניתן להשתמש בפיקדון האישי על מנת להרשם למכוני פסיכומטרי ושיפור בגרויות, להרשמה למוסדות אקדמיים, לפתיחת עסק, קניית בית או חתונה. חיילים ששירתו שירות מלא קרבי זכאים ל-25000 שקלים לערך וחיילים ששירתו בחיילות תומכי הלחימה והשלישות זכאים ל-17000 שקלים לערך.
 
מלגות לימודים: מוסדות אקדמיים רבים מאפשרים מלגות לימודים בשכר מלא או חלקי לחיילים משוחררים.
 
עבודה מועדפת: היחידה להכוונת חיילים משוחררים והצבא מתגמלים חיילים משוחררים העובדים בעבודה מועדפת. עבודה מועדפת כוללת את התחומים הבאים: עבודה בתחנות דלק, עבודה באתרי בנייה, עבודה בבתי מלון ובתי הארחה, עבודה בתחום החקלאות, עבודה במפעלי תעשייה. המענק על סיום עבודה מועדפת עומד על סך 8114 שקלים לאחר סיום חצי שנה מלאה של עבודה מועדפת.
 
ניתן להבין מכך שמשתלם לחיילים משוחררים המעוניינים לחסוך כסף מהר עבור לימודים אקדמיים ורכישת תואר ראשון למצוא עבודה מועדפת. כך הם מקבלים גם שכר מלא על חצי שנת עבודה והן מענק בגבוה כספי גבוהה. אשר בשילוב עם הפיקדון האישי יכול לממן חלק ניכר מלימודי התואר הראשון.
 
כאמור, לאחר סיום הצבא, מגיע החלק הבוגר ה"אמיתי" של החיים, בו נדרשים החיילים המשוחררים לחפש להם את דרכם. הן מבחינת הטווח הקצר והן מבחינת הטווח הרחוק. לכן, יש להתייחס לאפשרויות הכלכליות שמעניק הצבא והיחידה להכוונה לחיילים משוחררים. ההטבות הללו יכולות לשמש כעזר לאחר השירות הצבאי, ועליהן ניתן יהיה לבנות את אבני היסוד של הקריירה והחיים הבוגרים.
 
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ