המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

היכן ללמוד תואר ראשון

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> היכן ללמוד תואר ראשון
ישנן תפיסות רבות ושונות בנוגע לאוניברסיטאות לבין מרכז אקדמי, האוניברסיטאות הראשונות נבנו במהלך ימה"ב וכללו לימודים סכולסטיים, אשר התמקדו בעיקר בתיאולוגיה, פילולוגיה ולטינית. אולם עם התפתחות הרנסנס עברו האוניברסיטאות ותפיסת העולם מעבר שבו לא הועמדה עוד הדת במרכז, אלא האדם ויכולותיו. האמנות, הפילוסופיה והשפות הלועזיות החלו לתפוס יותר ויותר תאוצה לקראת האוניברסיטאות ותחומי הלימוד שאנו מכירים היום.
 
בעשורים האחרונים החלו להתפתח יותר ויותר מוסדות אקדמיים שאינן אוניברסיטאות והם מציעים ערך מוסף אחר. הלימודים באוניברסיטאות אינם נחשבים כלימודים מקצועיים, הם אינם מכשירים באופן מובהק לקראת קריירה, אלא ההכוונה שלהם הינה לקראת תחומי מחקר. זהו הבדל מהותי בבחירתו של אדם בנוגע למסלולי חייו. למשל, תלמיד אשר בוחר ללמוד מנהל עסקים, ומעוניין להשתלב בעולם העבודה, נדרש לקבל לא רק כלים תיאורטיים, כי אם כלים מעשיים, ותלמיד לימודי סיעוד עליו להתנסות וללמוד את עבודתו בבית החולים ולא רק בכתת הלימוד.
 
מבחינת התארים, אין הבדל בהכרה של המועצה להשכלה גבוהה, והתארים המתקבלים זהים במהותם, ובעיקר מבחינת המתכונת התיאורטית. אולם, בניגוד לאוניברסיטאות אשר מעניקות כלים מחקריים, במרכז אקדמי ההכוונה היא לקראת כניסה לעולם העבודה. זהו הבדל מהותי, אך בעיקר תלוי ברצונו ובנטייתו הטבעית של הסטודנט, כיוון שאלו הכוונות שונות במהותן, המעניקות כלים שונים.
 
המרכז ללימודים אקדמיים מציע לכם לרכוש את הכלים האקדמיים האמורים, כך שאם אתם מכוונים לקראת בניית קריירה, יכול להיות שעדיף לכם לפנות למרכז אקדמי, ולא לאוניברסיטה. המרכז ללימודים אקדמיים שם לו למטרה להכשיר אתכם לקראת קריירה ולקראת השתלבות בעולם העסקי. נוסף לכך, המרכז ללימודים אקדמיים מבין את חשיבות השתלבות הסטונדטים בעולם העבודה עוד במהלך התואר הראשון ולכן ישנן תוכניות לימודים המאפשרות שילוב של עבודה ולימודים.
 
במהלך תואר ראשון ישנם שני מוקדים עיקריים: הלימודים והעבודה, כך שמובן מאליו שמוסד אקדמי אשר מאפשר את השילוב בין השניים יכול להוות אופציה מעולה למעוניינים בלימודים לצד עבודה. וכמובן למי שמעוניין בהשתלבות מהירה בעולם העבודה לאחר סיום התואר הראשון.
 
לסיכום, ניתן להבין כי הבחירה בין מוסד אקדמי לבין אוניברסיטה תלויה באופיו של התלמיד וברצונותיו כמו גם במיקום אליו הוא מכוון. לפני בחירת לימודים אקדמיים, שאלו את עצמכם לאן אתם מכוונים להגיע, מהי העבודה שיכולה לעניין אותכם במיוחד ובאיזה תחום. רק לאחר מכן בצעו את הבחירה הסופית והרשמו למוסד האקדמי הנבחר.
 
מאמרים נוספים שיעניינו אותך:
 
 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ