המרכז לייעוץ והרשמה:

1800-40-40-90

ההבדל בין תיאוריה לקריירה - קמפוס אור יהודה 1800-40-40-90

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שם:

טלפון:

אימייל:

תחום לימוד:

לימודי חינוך מיוחד

דף הבית >> קשרי תעשייה >> מאמרים >> לימודי חינוך מיוחד

חושבים על לימודי חינוך מיוחד? כאן תוכלו לקרוא מידע על מסלולי הלימודים ותכנית לימודי החינוך המיוחד ומידע גם על השכר.

למעבר לדף תואר שני בחינוך מיוחד במרכז ללימודים אקדמיים

מה לומדים בלימודי חינוך מיוחד?

מטרת לימודי החינוך המיוחד היא להכשיר מורים ומורות שיוכלו ללמד אוכלוסיות תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ויכולות קוגנטיביות ורגשיות שונות.

רוב המוסדות האקדמיים שמלמדים את התכנית מתרכזים בלימוד כיתות א'-יב', אם כי יש מסגרות המתמקדות בגיל הגן או בגילאים מבוגרים יותר, עד גיל 21. יוזכר כי כלל המסגרות כוללות גם למידה מעשית, מפגשים עם מורי ותלמידי החינוך המיוחד והעברת שיעורים.

למורים ניתנים כלים ואסטרטגיות הוראה שיתאימו לתלמידים בעלי יכולות שונות ו/או לקויות למידה.

חשוב להדגיש שפרט להתמקדות בתפקיד המורה של העברת ידע, בחינוך המיועד יש דגש רב על הובלת התלמידים בדרך של צמיחה ושגשוג מבחינה אישית וחברתית.

משרות לחינוך מיוחד יש בבתי ספר או גנים המיועדים לבעלי צרכים מיוחדים וכן בבתי ספר וגנים "רגילים" שבהם יש כיתות או ילדים שנדרשים למורים לחינוך מיוחד.

לימודי חינוך מיוחד – רקע על המסלולים

באופן כללי יש שלושה מסלולים עיקריים:

-          לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך– מסלול המיועד לגננות וגננים לעתיד. מדובר על מסלול המשלב תואר ראשון בחינוך מיוחד עם תעודת הוראה. בסופו ישתלבו הבוגרים והבוגרות בלימודים בגני ילדים.

-          תואר ראשון בחינוך המשלב התמחות בלימודי חיונך מיוחד ותעודת הוראה– יש מספר מוסדות המאפשרים לימודי חינוך מיוחד בתואר ראשון. יוזכר כי לרוב מדובר בהתמחות בתוך תואר שחינוך ולא תואר בפני עצמו. הלומדים חינוך מיוחד יצטרכו ללמוד גם מקצוע הוראה נוסף (כמתמטיקה, ספרות, מדעים וכדו') וכן יש הפרדה בין מסלולים המיועדים להוראה בבתי ספר יסודיים מול הוראה בבתי ספר על-יסודיים.  הלימודים אורכים ארבע שנים.

-          תואר שני בחינוך מיוחד– תואר זה מיועד לבוגרי תואר ראשון שיש להם תעודת הוראה. כמו בתואר ראשון, התכנית כוללת לימודים תיאורטיים עם פרויקטים מעשיים. בוגרי התכנית יקבלו תואר שני ובנוסף תעודת ההוראה שלהם תורחב לתעודת הוראה ללימודי חינוך מיוחד. קראו עוד על תואר שני בחינוך מיוחד במרכז ללימודים אקדמיים.

כמה מרוויחים מורים לחינוך מיוחד?

שכר מורים לחינוך מיוחד

שכר המורים בישראל מורכב משכר בסיס שעליו יש תגמולים שונים, לימודי החינוך המיוחד נותנים תוספת של כמה אחוזים על שכר הבסיס. בעקבות הסכם שהושג בדצמבר 2017, כיום שכר הבסיס למורים מתחילים עומד על 8,000 ₪.  נכון לשנת 2018, הגמול הניתן על לימודי החינוך המיוחד הוא 454 ₪ לחודש. במידה ולמורה גם תואר שני, יש העלאה נוספת בשכר בשיעור של 267 ₪. כלומר, מורה לחינוך מיוחד בכיתות א' – יב' עם תואר שני ירוויח או תרוויח קרוב ל- 9,000 ₪ בשנה הראשונה להוראה. יוזכר, כי שכרם של מורים עולה לפי הוותק, כך שבתוך כמה שנים השכר יעלה בצורה משמעותית והמורים אף יכולים להגדיל את שכרם במקרה והם מחנכי כיתות, רכזים או בעלי תפקידים אחרים.

שכר גננת לחינוך מיוחד

שכר גננת מוסמכת עם התמחות בחינוך המיוחד מתחיל מסביבות 7,000 ₪ לשנת החינוך הראשונה. כמו בהוראה בבתי הספר, גם בגנים יש תוספות לפי שנות ותק, רמת השכלה וגמול על תפקידים נוספים.

 

לימודי חינוך מיוחד הם לימודי מקצוע משמעותי שיכול לעזור לילדים רבים. אם אתם בעלי סבלנות, יחסי אנוש מצוינים והרבה רצון טוב, זה יכול להיות המסלול המתאים עבורכם!

למעבר לדף תואר שני בחינוך מיוחד במרכז ללימודים אקדמייםבאור יהודה.

 

 

 

©כל הזכויות שמורות למרכז האקדמי אור יהודה

|

מפת אתר

|

צור קשר

|

המרכז לייועץ והרשמה 1-800-40-40-90

תג מדיה גרופ

בניית אתר:

אל תתן לקריירה לחכות

השאר פרטים לשיחת יעוץ