חיפוש

תואר שני MA בחינוך - בהתמחות ניהול וארגון מערכות חינוך

מטרת תוכנית לימודי תואר שני זו היא להצמיח מנהיגות פדגוגית חדשה במערכת החינוך בהתאם לרפורומות והתמורות שחלו בשנים האחרונות במערכת החינוך. תוכנית הלימודים מתרכזת בפיתוח והכשרה של כח אדם מקצועי ומיומן בשלושה אספקטים: אישי, מקצועי וארגוני.

 

הכשרה אישית: מטרת ההכשרה האישית היא לפתח את הסטונדטים לכדי מנהלים משכילים, יוזמים, בעלי תפיסת מנהיגות רחבה ופרזימה חינוכית-חברתית מתקדמת. על מנת לקבל את הכשרה זו יעברו הסטודנטים מגוון סדנאות, סימולציות וקורסים שמטרתם לפתח את היכולות והמיומניות בתחומי הנהגה, יחסי אנוש, יצירתיות, יוזמה ויחס אישי.

 

הכשרה מקצועית: מטרת ההכשרה המקצועית היא להפוך את המנהלים למומחים מובילים שיוכלו להוביל צוות מגוון של אנשי חינוך והוראה דרך שותפות והבנה. הכשרה זו תועבר לסטודנטים על ידי קורסים שיספקו כלים תיאורטיים ויישומיים להבנה הוליסטית של התפקיד הניהולי. עוד ילמדו הסטודנטים להכיר תהליכי קבלת החלטות, ניהול אפקטיבי של משאבי אנוש, שיטות הדרכה והנחיה ושיטות הנעה של המערכת הבית ספרית לכדי שיפור וצמיחה.

 

הכשרה ארגונית: מטרת ההכשרה הארגונית היא להקנות לסטודנטים את הכלים ליצירת תשתית ארגונית אפקטיבית המעודדת למידה. נקודת המוצא היא כי המנהל נתפס כמנהיג המוביל את בית הספר לכדי איכות ומצוינות, על ידי שילוב תפיסה חברתית שיווניות הבאה לקדם את כלל תלמידיה. 

 

תוכנית לימודי תואר שני בהתמחות ניהול וארגון מערכות חינוך תקנה לתלמידיה את הכלים הניהוליים הדרושים לניהול יעיל ואפקטיבי של המערכת הבית ספרית בתחומים: ניהול, תכנון, כלכה ותקצוב וכן בתפיסות חברתיות ותרבותיות. בוגרי התוכנית יוכלו להשתלב במערכת החינוך כמנהלי בית ספר ומערכות חינוך קהילתיות.
 
 

תואר שני בחינוך - ניהול מערכות חינוך 

רשימת הקורסים    מבנה התוכנית   מתכונת הלימודים